Чи буде Мінськ. Над чим замислився Конституційний Суд

3 коментувати
Питання голосування щодо змін до Конституції в частині децентралізації на даний момент відкладено

Наскільки мені відомо, принципова позиція Петра Порошенка полягає в тому, що в другому читанні цей законопроект буде голосуватися тільки в разі суттєвого прогресу у виконанні Мінських угод. Тобто, якщо Росія піде на принципові поступки.

Коли це буде і чи буде взагалі, ніхто не знає. Крім того, залишається під питанням позиція Конституційного Суду щодо конституційних поправок. Хоча поправки до Конституції в частині судово-правової реформи КСУ, судячи з усього, визнав конституційними, однак з'явилися деякі зауваження та думки окремих суддів. Це значно ускладнило долю питання: думка КСУ сильно впливає на позицію активної частини громадянського суспільства, а також на депутатський корпус. Наприклад, є серйозні коливання щодо того, чи підтримає даний законопроект Самопоміч.

Крім того, у Конституційному Суді дуже сильно задумалися над питанням внесення змін до Регламенту Верховної Ради, що дозволяє перенести голосування по децентралізації на будь-яку наступну сесію. З даного питання у суддів КСУ також можуть виникнути різні думки. З одного боку, їм не хочеться говорити «ні» президенту (як мінімум, більшості суддів), з іншого – вони не хочуть підставлятися. Судді КСУ не можуть просто так сказати, що зміни в Конституцію можна голосувати «на будь-якій інший сесії» парламенту: їм потрібно сформувати дуже гнучке рішення, в якому була б вказана «форс-мажорність» даної конкретної ситуації і що голосування на іншій сесії не буде прямо суперечити Конституції.

КСУ не може сказати президенту ні «ні», ні однозначного «так»

Іншими словами, буде працювати казуїстика: вони не можуть сказати ні «ні», ні однозначного «так». Як викрутитися і запропонувати дуже гнучке рішення – ось над чим задумались сьогодні судді КСУ. Швидше за все, у цілої групи суддів буде окрема думка з цього питання, що вплине і на голосування ВРУ у другому читанні.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.