Або бюджет під ялинку, або долар по 100

2 коментувати
Зірвавши голосування, клуб самогубців під назвою «Верховна Рада України» завалить фінансову та бюджетну систему країни

Заява міністра фінансів США Джейкоба Лью про те, що Україна може позбутися підтримки МВФ, якщо не прийме бюджет – це попередження. Думаю, за ним підуть також попередження від інших, можливо, навіть більш серйозних осіб, але вже не публічні, а адресовані конкретним українським політикам та лідерам парламентських фракцій; з описом наслідків, яких слід очікувати, якщо переважатимуть партійні інтереси.

Сподіваюся, що з урахуванням порад наших зарубіжних партнерів і класичного алгоритму української політики «чотири рази завалимо, на п'ятий проголосуємо». Це вже сформований алгоритм, протягом останніх місяців український парламент працює тільки так. Коли потрібно прийняти важливий закон, його спочатку валять, а потім все ж таки приймають. Я дуже сподіваюся, що так станеться і з бюджетом.

В іншому випадку клуб самогубців під назвою «Верховна Рада України» завалить фінансову та бюджетну систему країни. І тоді їм потрібно буде чесно сказати українцям, що депутати нібито голосують в інтересах виборців – не хочуть «зубожіння», низьких зарплат і пенсій, але насправді, якщо бюджет буде завалений, курс долара злетить до 100 гривень.

Цей прогноз я сьогодні почув від колег-економістів. Вони пояснили, що сценарій реалізується, якщо буде перервано співпрацю з МВФ і повністю розвалений бюджетний процес.

У депутатів склався алгоритм «чотири рази завалимо, на п'ятий проголосуємо»

Депутати повинні чесно сказати виборцям, що, заваливши бюджет, вони проголосували за долар по 100 гривень і, фактично, за руйнування фінансової та бюджетної системи країни. У тому числі – і її обороноздатності, на жаль.

Я теж здивувався цій цифрі. У економістів є базовий прогноз за умови продовження співпраці МВФ і проведення реформ – навіть тими темпами, що зараз, ми можемо втримати долар на рівні не більше 30 гривень. Але от якщо ми завалимо бюджет...

Зокрема, депутати кажуть, що нічого страшного не трапиться, так як витрати продовжать фінансуватися за лекалами минулого року. Це дійсно так. Але зрив прийняття бюджету означає припинення співпраці з МВФ та повний крах. В тому числі і долар по 100.

Але все ж таки я сподіваюся на розсудливість наших депутатів і класичний алгоритм їх роботи. У нас вже склалася депутатська традиція «бюджету під ялинку». Дуже сподіваюся, що парламентарі і в цьому році її не порушать.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.