Скільки у Путіна залишилося часу для розпалювання війни

29 коментувати
Путін оголосив про створення "Русского мира". Насправді цей мир виявився звичайною російською війною

На президентських виборах у Польщі, у другому турі переміг консервативний опонент чинного глави держави Броніслава Коморовського – Анджей Дуда. Він очолює консервативну партію "Право і справедливість". Якщо ця партія переможе ще й на осінніх парламентських виборах 2015 року, головою польського уряду стане Ярослав Качиньський, брат-близнюк загиблого в 2010 році в авіакатастрофі під Смоленськом президента Польщі Леха Качиньського, - пише російсько-американський історик Юрій Фельштинський для Крим.Реалії.

Я хочу підкреслити: цій перемозі, на мій погляд, Дуда зобов'язаний Володимиру Путіну і тій агресивній політиці, яку з березня 2014 року проводить в Європі Росія. В особі Коморовського Росія і Польща мали найбільш проросійського президента, який тільки можливий в Польщі. Історично Польща ставиться до Росії насторожено і має на те повні підстави. Росія неодноразово вторгалася в Польщу і захоплювала території цієї країни. Радянський уряд двічі прикладав руку до знищення польської еліти, головним чином польського офіцерського корпусу (розстріли в Катині 1940 року і спровоковане, а потім зраджене Сталіним Варшавське повстання 1944 року).

Яскравою ілюстрацією рівня недовіри поляків до Росії є переконання значної частини населення Польщі в тому, що катастрофа президентського літака Качинського в 2010 році була влаштована кремлівськими спецслужбами за вказівкою Путіна. І не дуже важливо, чи знайде новий польський президент прямі докази того, що катастрофа під Смоленськом була терактом і злочином, організованим Путіним. Важливо, що багато поляків в це вірять вже сьогодні. Завтра таких поляків стане куди більше.

Ілюстрація недовіри поляків до Росії - переконаність, що катастрофа літака Качинського була влаштована Кремлем

Якщо б не відбулося захоплення Криму і російського вторгнення в Україну, якщо б військові літаки Росії регулярно не порушували повітряний простір держав НАТО, а російські підводні човни не запливали б у територіальні води скандинавських країн, на бік консервативного кандидата в президенти Анджея Дуди, думаю, не перейшли б ті голоси, яких не вистачило щодо проросійськи налаштованому Коморовському.

Я хочу попередити: це тільки початок, попереду багато виборів. Щойно пройшли вибори у Великобританії, де теж перемогли консерватори. Наближаються вибори в США, і хто б не переміг на цих виборах – демократи чи республіканці, нова адміністрація займе щодо Росії більш жорстку позицію, ніж нинішня.

Путін в цейтноті. Для розпалювання світової війни у нього залишилося час, рівний перебуванню президента Обами в Білому домі. Це не мало, але і не багато. Завдяки Україні, а тепер ще і Польщі з'явилася можливість відтягнути початок Третьої світової і навіть уникнути її, якщо режим Путіна звалиться під тягарем імперських завдань, що були звалені на плечі Росії.

Путін оголосив про створення "Русского мира". Насправді цей мир виявився звичайною російською війною, свідком якої не раз ставала Східна Європа – вона знову перетворилася в буфер, що захищає вільний західний світ від російської (радянської) агресії. Тільки сьогодні цей буфер, якщо мати на увазі Польщу і Прибалтику, захищений ще і НАТО.

Увійшовши в Крим у березні 2014 року, Путін підписав смертний вирок державі, утвореній у 1991 році на руїнах Радянського Союзу, тій державі, яку він завжди ненавидів і ніколи не приймав, – Російській Федерації. Через дві чеченські війни, війну з Грузією, а тепер ще й з Україною Росія 1991 року остаточно переродилася.

Нова Росія не обіцяє нам миру, добра і процвітання. Вона несе війну і пов'язані з війною руйнування, зубожіння і смерть. Розорений і знелюднений схід України, вимерлі Луганськ і Донецьк – найкраща ілюстрація "Русского мира" Путіна, котра обернулася війною поки що тільки для України.

Друкується з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут-авеню, Вашингтон 20036, США


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.