Кремлівський айсберг у Вашингтоні

2 коментувати
Глава Білого дому все ще вперто намагається виконати всі дані Кремлю обіцянки щодо Східної Європи, НАТО і Близького Сходу

Інша справа, що ми говоримо про процеси, розтягнуті у часі. Президентськими указами та Твіттером тут діяти неможливо. Потрібні реальні дії, в які будуть залучені різні американські інститути, в тому числі армія і Держдеп. Опір намірам Трампа всередині США дуже серйозний, і опір цей лише наростає. Не очевидно, що усі початкові обіцянки Трамп зможе виконати. На декларативному рівні, проте, він своїх планів не змінив і ні від чого не відмовився.

Звичайно, трагікомедія, що розігралася на наших очах - спочатку з призначенням, а потім зі зняттям Флінна - була несподіваним для мене (і всіх нас) подарунком, тому що спочатку в Америці знайшлися три людини, яких можна було назвати людьми Путіна - Майкл Флінн, Рекс Тіллерсон і сам Трамп. Втім, варто зазначити, що агентура Кремля в вищих ешелонах американської політичної еліти більш розгалуджена, ніж можна було припускати. Скандал, який наразі розгорається з нинішнім генеральним прокурором Джеффом Сешнс, вказує вже на справжню змову і, звичайно, тягне на звинувачення в державній зраді. Ви не переконаєте мене в тому, що під час передвиборної кампанії Трампа у майбутнього генпрокурора США була необхідність зустрічатися з російським послом у Вашингтоні (поки що мова йде про дві зустрічі) з питань, не пов'язаних з боротьбою Трампа проти Клінтон. Сешнс, безумовно, обговорював саме виборчу тактику цієї боротьби. Пізніше, під час сенатських слухань при своєму призначенні на посаду, він приховав цю інформацію від сенаторів і американського народу; Зараз він нахабно бреше журналістам з питання про те, що саме обговорювалося під час зустрічей з Сергієм Кисляком. Так що не виключено, що Флінн, Тіллерсон і Сешнс - це лише верхівка кремлівського айсберга в Вашингтоні.

Без Флінна Путіну буде набагато складніше підтримувати постійний зв'язок з Трампом

Проте, в США не дуже багато політиків, щиро готових захищати інтереси Росії проти інтересів Сполучених Штатів. Америка дуже консервативна країна. Навіть лівий сектор американських політиків порівнянно з європейським центром виглядає помірним, не кажучи вже про республіканців. Розклад "п'ятдесят на п'ятдесят" спостерігається постійно: рідко коли на американських виборах одне крило значно переважує інше. Це видно і з останніх виборів, де трохи більше 46% голосів отримав Трамп і трохи більше 48% - Клінтон, хоча вона і програла президентство Трампу через специфіку американської виборчої системи - системи вибірників. Іншими словами, в США є певна рівновага між республіканським і демократичним флангами, і ні в одному з них більшість не довіряє Росії.

Для американців Росія - це країна, де до 1991 року панувала комуністична диктатура, яка після короткого демократичного періоду 1991-1999 років знову встала на шлях зовнішньої агресії: починаючи з 2008 року, Росія планомірно відхоплює території. І американці, звичайно ж, бачать, що за всією риторикою російської пропаганди стоїть банальне захоплення земель сусідів. Поки що це Абхазія, Південна Осетія, Крим і південний схід України. Ось чому США в цілому не можуть почати дружити з Кремлем. На цьому тлі Флінн, Тіллерсон і Сешнс стали великою знахідкою для Путіна.

Я переконаний - хоча, природно у мене немає поки тому доказів і, можливо, вони і не з'являться ніколи, - що всі ці кандидатури були підказані Трампу Путіним, і що призначення цих людей входило в пакет умов таємної передвиборчої угоди між Кремлем і командою Трампа. Всі три призначення були критичними. Держсекретар США має право розмовляти з міністром закордонних справ Росії Лавровим, російським послом в Америці, представником Росії в ООН і навіть безпосередньо з президентом - і всі ці контакти не виглядатимуть підозрілими. Так що Тіллерсон - це перш за все зв'язковий між Путіним і Трампом. Що стосується радника з національної безпеки, то чиновник такого рівня присутній при президенті при обговоренні всіх питань, що стосуються безпеки держави в широкому сенсі цього слова: він має право говорити з усіма російськими дипломатами, які працюють в Штатах і Росії. Всі ці розмови за визначенням таємні. Звітувати перед громадськістю і журналістами радник не повинен і не має права. Так що в особі Флінна Путін мав ще одного зв'язкового для спілкування з Трампом. Ми бачили, як цю функцію зв'язкового - головну свою функцію - став виконувати Флінн ще до офіційного вступу обраного президента на посаду 20 січня 2017 року.

Без Флінна Путіну буде набагато складніше підтримувати постійний зв'язок з Трампом, а тема контактів людей Трампа з Росією, що вилізла на поверхню і відкрито обговорюється сьогодні американськими ЗМІ та розслідується американськими спецслужбами, буде висіти дамокловим мечем над президентом. До речі, над Тіллерсоном теж. Тепер він десять разів подумає, перед тим як обговорювати з Путіним і Лавровим визнання Криму і зняття санкцій.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.