Що задумала Москва

14 коментувати
Росія планує встановити панування на всьому Близькому Сході, витіснивши звідти США

Взяття Алеппо не зупинить війну в Сирії і не стане переломним моментом у цьому конфлікті. Перемога для Росії – контроль над всією Сирією та режим на її території на кшталт кадирівського в Чечні.

Більше того, Сирія – лише опорний пункт для розширення російського впливу і створення антитерористичної коаліції, до якої увійшли б усі країни регіону, в тому числі Іран, Ізраїль, Туреччина, Єгипет і т. д. Москва хоче встановити своє панування на всьому Близькому Сході, витіснивши звідти Америку. Ідея полягає в тому, щоб зібрати під своїм крилом навіть ворогуючі країни, користуючись хорошими відносинами з кожною з них.

Головна проблема для Росії полягає в тому, що, незважаючи на тотальну перевагу російських і проросійських сил у повітрі, у неї немає належної кількості піхоти в Сирії. Без хорошої піхоти складно утримувати зайняті об'єкти і практично неможливо виграти у війні. Шиїтські бійці, зібрані Іраном, викликають роздратування у місцевого сирійського населення. Не в останню чергу, через звірства, які вони творять. Збирати піхоту намагався і режим Асада, але не виходило. Ніхто не хоче в них служити. Що стосується Росії, то вона вже ввела в Алеппо чеченський батальйон. Можливо, для посилення наземного угруповання в Сирії будуть формуватися й інші мусульманські частини. Крім того, Росія намагається переманити на свій бік добре підготовлених бійців опозиції.

Росія вже ввела в Алеппо чеченський батальйон

Задумка полягає в тому, щоб розколоти сирійську опозицію й утворити певну проросійську фракцію у лавах сирійських сунітів на кшталт кадирівців у Чечні. Тобто відокремити терористів від помірної опозиції. Причому терористами будуть усі ті, хто не хоче з нами домовлятися. Для цього створена група з національного примирення зі спецслужбістів, які намагаються перевербувати як окремих бійців опозиції, так і цілі групи. Спочатку вони підписують угоду про нейтралітет, а після цього починають воювати на боці Росії. Саме задля цього в Алеппо було введено згаданий російський батальйон, щоб разом із Туреччиною балансувати ситуацію.

Схожу операцію американці провели близько 10 років тому в Іраку. Називалася вона Awakening («Пробудження»). Щоб перемогти Аль-Каїду, США почали укладати угоди і платити гроші сунітським племенам в Іраку. Ополчення, які сформувалися,  стали воювати з Аль-Каїдою. Схожа операція була проведена і в Чечні. З колишніх бойовиків були сформовані так звані кадирівці, що воювали під російським прапором. Примітно, що російська військова преса уже пише про те, що армія Асада розбігається як зайці, а бійці опозиції навіть під бомбами вперто захищаються. Значить, треба їх перекупити, переманити на свою сторону.

Сирійська опозиція, в принципі, готова співпрацювати з Росією, але вони вимагають повалення Башара Асада. Москва прибирати його не хоче, а сирійці впираються і не хочуть їхати на переговори в Астану. Кажуть, що готові сісти за стіл переговорів, але на ньому повинна лежати голова Асада.

Відповідно, потрібно спочатку розгромити їх, щоб вони розуміли, що перемога їм не світить. Після цього запропонувати хороші гроші та чудові умови, щоб вони воювали на боці РФ. Це стара класична схема, так робили ще англійці в колонізованих ними країнах. Натомість обіцянка, що їх не будуть бомбити. Навпаки, дадуть зброю і гуманітарну допомогу. Але якщо не підпишуть, будуть бомбити. Дуже хороші аргументи. А формальна ідеологія буде така: ми всі разом проти терористів. За все хороше і проти всього поганого.

Таким чином, у цій війні є можливість перемогти без введення великого російського контингенту в Сирію. У цьому Росії повинна допомогти Туреччина. Вона має вплив на низку помірних опозиційних груп.

Який інтерес Туреччини? По-перше, вона отримує свою зону впливу в Сирії, на північ від Алеппо. Там відносно успішно діють частини сирійської опозиції, підтримувані турецькими танками й авіацією. По-друге, головне питання для Туреччини: що робити із сирійськими курдами, які вже сформували свою владу і намагалися створити анклав уздовж турецько-сирійського кордону? Для турків це неприйнятно, тому Росія, швидше за все, курдів здасть. До речі, коли Путіна на прес-конференції запитали про курдів, він від відповіді практично пішов. Сказав, що вони хоробрі, але мав на увазі іракських курдів, які беруть участь в облозі Мосула. Іракські курди – союзники Ердогана, а сирійські, навпаки, – противники.

Бої триватимуть. Щоправда, не можу сказати, яких саме операцій варто очікувати. Також не впевнений, що почнеться масований наступ на провінцію Ідліб. Там стоять турецькі війська, і російська сторона, цілком ймовірно, постарається їх не сильно зачіпати. Або, як мінімум, спробує спочатку розколоти опозицію. Більш імовірними, на мій погляд, є бої в районі Пальміри, Гути і в передмістях Дамаска – південний фронт у цілому. Там потрібні успішні облоги.

Крім того, скоро повинен впасти іракський Мосул. Це питання техніки. Після цього війна в Іраку затихне, і весь фокус переміститься в Сирію. Можливо, американці планують вести з курдами наступ на Ракку. (Щоправда, потрібно спочатку дочекатися приходу нової адміністрації США). Адміністрація Трампа також, напевно, спробує домовитися з Росією про спільний наступ на Даєш (Ісламська держава). Однак Росії вони зараз практично «по барабану».

Більше поглядів тут

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.