Путін хоче війни

11 коментувати
Путін хоче війни
У Росії є кошти і на підтримку нинішньої ситуації на Донбасі, і на ескалацію

Спеціальний представник США щодо України Курт Волкер вважає, що у Росії є два варіанти подальших дій на Донбасі: піти на створення в довгостроковій перспективі ще одного замороженого конфлікту або вивести війська і сприяти розгортанню миротворчої місії ООН.

Зараз ситуацію на Донбасі не можна вважати замороженою. Там йдуть, нехай і стаціонарні, але постійні бойові дії, перестрілки. Так, лінія контролю, яка повинна бути лінією припинення вогню, істотно не пересувається з 2015 року. Заморожений конфлікт в Абхазії, Осетії, Придністров'ї. А на Донбасі він живий.

Я думаю, що виведення військ, закриття цього конфлікту поки взагалі не розглядається всерйоз. Не розглядається навіть його замороження. Останнім часом перестрілки стали тільки інтенсивніше.

Якби хотіли заморозити конфлікт – це було б зроблено. Конфлікт між Грузією і Абхазією – заморожений, і там і без присутності спостерігачів не ведуться бойові дії, оскільки обидві сторони цього не хочуть. На Донбасі про це говорити не доводиться.

Виведення військ поки не розглядається всерйоз

Потрібно пам'ятати, що бойовики на Донбасі з 2015 року нічим не командують. Там встановлено жорстку структуру, штаб армії розташований у Новочеркаську, на російській території. А козаків, бандитів давно "взяли в оборот", в цьому сенсі порядок там наведений.

Якщо Путін вважатиме за потрібне, то, можливо, бойові дії і припиняться, але поки, очевидно, такого бажання немає. Сутички, що відбуваються зараз, скоординовані з Москвою. Буквально вчора повідомили, що Слідчий комітет порушив кримінальну справу за військовими злочинами українців, які обстрілювали Донбас. Розслідують не провокацію бойовиків, а безпосередньо дії ВСУ, висуваються заочні звинувачення проти українських воєначальників. Тож я поки не бачу жодних ознак замороження, тому розмови про це є, скоріше, підміною реальності бажаннями.

Конфлікт може залишатися на попередньому рівні. Крім того, останнім часом там тільки наростають бойові дії, що може привести до ще більшої ескалації. Вона може статися цієї зими або літа. У Росії є кошти і на підтримку нинішньої ситуації, і на ескалацію. Тільки сьогодні генерал Булгаков повідомив, що у РФ більше за всіх на світі танків і техніки.

З ситуації дійсно є два виходи: або примирення в тій чи іншій формі, або продовження бойових дій.

Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу  Мнения Нового Времени


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.