Про що говорить затишшя в Донбасі

12 коментувати
До кінця зими в Донбасі не варто очікувати широкомасштабних маневрених бойових дій. Причина - несприятливі погодні умови

Нинішнє відносне затишшя в Донбасі потрібно пов'язувати, в першу чергу, з тим, що реальний час для ведення масштабних наступальних бойових дій в цьому регіоні закінчився. Очевидно, поточна ситуація збережеться, як мінімум, до січня. Так було в минулому році.

Це, звичайно ж, не означає, що в жовтні, листопаді або грудні на сході України не відновляться обстріли. Тим не менш, широкомасштабні маневрені бойові дії поки що малоймовірні.

Це обумовлено низкою сезонних факторів. У цій місцевості добре воювати, коли бруд висох або замерз; коли можна рухатися не тільки по дорогах з твердою поверхнею, але і по полях та сільських дорогах. Але якщо ти вирушиш в поля, де постійно будеш застрягати, то наступ не вдасться. Тому активні бої можуть проходити або влітку (краще всього липень-серпень), або в січні-лютому, коли все замерзає. Зокрема, битва за донецький аеропорт і дебальцівська кампанія проходили саме в цей зимовий період.

Це затишшя не назавжди, а лише на деякий час

Крім того, 1 жовтня в Росії починається призов, в рамках якого потрібно призвати 130 тис. солдатів, а в листопаді-грудні відбувається масова демобілізація тих, кого призвали роком раніше. Саме вони і складають основу тих батальйонних тактичних груп, які простояли там все літо напоготові.

Готовий навчений склад йде, а на їх місце проходять новачки, яких ще потрібно всьому навчити. У повній бойовій готовності вони будуть якраз до нового року.

Я не згоден із заявами, що Росія нібито повністю йде з Донбасу. Танкова армія, як стояла, так і стоїть далі. У ДНР змінили Пургіна на більш контрольованого Пушиліна. Активних бойових дій не відбувається лише тому, що час для наступу пройшов. Так що це затишшя не назавжди, а лише на деякий час.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.