План Путіна стосовно Сирії

8 коментувати
Росія готова співпрацювати з Заходом у протидії ІДІЛ, але при цьому очікує, що з неї будуть зняті санкції

Останнім часом спостерігається потік цілеспрямованих витоків інформації про нарощування присутності російських сил на території Сирії. Ці повідомлення, найімовірніше, організовані з Москви.

Росія і раніше підтримувала сирійського президента Башара Асада. Більш того, в країні перебували російські війська. Свого часу Москва навіть висунула так званий «план Путіна» стосовно Близького Сходу, суть якого зводилася до створення широкої коаліції проти Ісламської держави, куди б крім країн Заходу увійшли різні арабські держави, а також Туреччина, Іран, Хезболла, Росія і, найголовніше, Асад.

Цей план минулого місяця активно просував Сергій Лавров, однак поки що великого враження не справив. Захід і країни Перської затоки вимагають відставки Асада. Без цього ні на яку коаліцію вони начебто не погоджуються.

Не дочекавшись підтримки свого плану, Москва, найімовірніше, посилає сигнали, що в іншому разі має намір діяти поодинці. Це створює напругу. Якщо Росія буде наносити удари по ІДІЛ, то з цим не буде жодних проблем, однак за відсутності загальної координації в Сирії можуть відбутися зіткнення російських сил з силами анти-ІДІЛівської коаліції.

Ідея широкої коаліції проти ІДІЛ підтримується багатьма на Заході

Російські офіційні особи і президент Путін висловлюються стосовно цього питання досить розпливчасто, мовляв, подібні повідомлення сильно перебільшені і поки ми нічого не робимо. При цьому акцент робиться на слово «поки».

Як би там не було, ідея широкої коаліції проти ІДІЛ підтримується багатьма на Заході. Ті, хто виступають за цю ідею, вважають, що з Росією потрібно співпрацювати, а не протидіяти. Стосовно сирійського питання, зокрема, можна більш активно і цілеспрямовано співпрацювати, як це було при ліквідації сирійської хімічної зброї. І якщо вже ми союзники, то треба скасовувати санкції, і визнати, що Україна є частиною «русского мира». З цією метою потрібно або мати серйозний тиск на Україну, щоб вона підкорилася, або відступити в сторону, якщо Росія почне там діяти самостійно.

Іншими словами, це ідея розділу сфер впливу – така собі Ялта-2. Тим більше, що Ялта тепер знаходиться в контрольованому Росією Криму. Так що там можна зібратися знову.

Чому подібна коаліція вигідна для Росії? По-перше, це дозволить зберегти дружній Москві режим Асада, а також російську військову базу і військову розвідку, яка має регіональну базу в Сирії. По-друге, дасть можливість домовитися з Заходом. Так сказати, покласти карту на стіл і розкреслити її на схеми впливу. При цьому по ходу справи вирішити українське питання шляхом передачі України під контроль Росії.

Тобто, Росія готова співпрацювати з Заходом протидії ІДІЛ, і при цьому очікує, що з неї будуть зняті санкції і буде вирішене українське питання.

Можливо, очікуючи дипломатичного прориву на основі боротьби з ІДІЛ, Кремль відмовився від літнього наступу в Донбасі. Тобто, вирішили спочатку домогтися більш сприятливих зовнішньополітичних обставин, а потім вже розбиратися з Україною.

На Заході, тим часом, існують різні думки. Звичайно ж, є й ті, хто з радістю пішов би на подібну співпрацю. Ось і Берлусконі приїхав в Росію, заявляючи при цьому, що має намір налагодити російські відносини із Заходом. Звичайно ж, у самій Італії його вважають злодюгою, а в інших європейських країнах і в США йому взагалі руку не подають. Але Путін чомусь завжди думає, що багаті люди все вирішують, а Берлусконі, на відміну від інших лідерів Заходу, дуже багатий. Російський президент з ним розмовляє, як зі своїм. Решта – це бідняки, що живуть на зарплату, а Путіну складно мати справу з неолігархами.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.