Для кого призначені крилаті ракети Росії

27 коментувати
Вперше Москва використала крилаті ракети для завдавання конвенційного удару в Сирії

Російський президент Володимир Путін заявив, що в разі загрози безпеці Росія готова застосувати високотехнологічну зброю. По контексту очевидно, що в цьому випадку Путін каже про можливість застосування крилатих ракет великої дальності. Саме вони були запущені з акваторії Каспійського моря по цілях у Сирії.

В цілому ці ракети не сильно нові, оскільки розроблені ще в 70-ті роки у відповідь на появу відповідних американських технологій. Якщо тоді всі подібні ракети були ядерними, то в Сирії Росія вперше використала їх із звичайною бойовою частиною. При цьому їм, мабуть, істотно збільшили дальність ураження.

Таким чином, Росія вперше використала ракети для завдавання конвенційного удару.

Американці використовують подібні технології вже понад 20 років, щонайменше, з часів війни в Перській затоці. Таким чином, РФ продемонструвала, що у неї також є відповідна зброя, що вона може її використовувати масово; що є відповідні ракети повітряного базування, і морського. Мовляв, недарма їх же запускали (по позиціях ІДІЛ У Сирії). Показали, що можемо застосувати.

Американці використовують подібні технології вже понад 20 років

Правда, є одна заковика. У цих ракет дуже маленький турбореактивний двигун з дуже маленьким моторесурсом, оскільки він є одноразовим. Так ось ці двигуни дотепер вироблялися на запорізькому заводі «Мотор-Січ». Тепер їх виробництво повинні налагодити в Росії, але поки що не зрозуміло, чи вдалося їм це, чи ні. Також велися розмови про перенесення виробництва із Запоріжжя в Білорусь, але нічого достеменно невідомо.

Але сигнал про те, що ми можемо використовувати ці російсько-українські ракети, щоб «гвоздить, кого захотим», вже послано. Кому Росія посилає сигнал? Ну, всім, кому це цікаво. Очевидно, що він явно не адресований сирійським бойовикам, яким, узагалі-то, все одно, яка на них бомба націлена.

В принципі по цілях у Європі завжди передбачалося використовувати саме крилаті ракети, тому що балістичні - націлені на США. Крім того, використання ядерної зброї також ніхто не виключає.

У Росії кажуть, що російські крилаті ракети трохи кращі, ніж американські, за рахунок більшої дальності дії. Однак при цьому потрібно враховувати, що і ціна їхня вища. Справа в тому, що система прицілювання російських ракет використовує радар курсового сканування місцевості. Американці від цієї системи давно відмовилися, оскільки вона дорога. Вони використовують GPS, з яким наводити ракету легше. Росіяни, очевидно, на ГЛОНАСС ще не перейшли і використовують дорожчі технології.

Таким чином, надії на те, щоб знизити напругу в стосунках із Заходом за допомогою спільної боротьби проти Ісламської держави, не справдилися.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.