Brexit. Чому я засмучений

3 коментувати
Це ніяк не перемога свободи над брюссельською бюрократією. Глибинка перемогла місто, консерватизм – відкритість, страх - відвагу, пенсіонери – молодь

По-перше, зрозуміло, тому, що Євросоюз, який і так не справляє враження потужно функціонуючого утворення, тепер на невизначений час зануриться у внутрішні проблеми. Це створює додаткові можливості для Путіна і обмежує підтримку України. Коли у тебе екзистенційна криза, тобі не до підтримки європейських цінностей десь на південному сході.

По-друге, що б не говорили деякі лібертаріанці, це ніяк не перемога свободи над брюссельською бюрократією. Глибинка перемогла місто, консерватизм – відкритість, страх – відвагу, пенсіонери – молодь.

По-третє, вихід Англії та Уельсу з Євросоюзу навряд чи посприяє реформам усередині самого ЄС. Ресентименту – так, реформам – з ПіС у Польщі, Орбаном в Угорщині, і натовпами євроскептиків майже скрізь – ні.

Нарешті, з результату британського референдуму буде зроблено безліч неправильних висновків. Один з них – мовляв, треба більше думати про «сталий розвиток». Ніякого сталого розвитку не існує. Є технологічні та демографічні зміни, контролювати які ми не в силах, є правильні принципи (свобода і боротьба за свободу); все решта - бюрократія і інтелектуальний rent-seeking.

Коли у тебе екзистенційна криза, тобі не до підтримки європейських цінностей десь на південному сході

P.S. Референдуми в старіючому світі.
Зустрічаються два дисиденти.
- Іване Івановичу, а коли ви були найщасливішим?
- У 37-му.
- Як?! А Сталін, Єжов, репресії?
- У мене тоді імпотенції не було.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал опублікований у Facebook


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.