Переселенці як "гремліни"

0 коментувати
Якщо придивитися, ці «гремліни» не такі страшні, як їх малюють деякі наші високопосадовці. Коштів з держбюджету, як виявляється, вони «з’їдають» небагато

Пригадуєте торішнє обурення екс-прем'єра Арсенія Яценюка з приводу того, що переселенці вночі знімають гроші зі своїх банківських карток? Всі одержувачі соціальних виплат, зокрема, й законних пенсій, не тільки пам'ятають це, але й відчули на собі наслідки переведення переселенців на обслуговування Ощадбанку.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, тим часом, запустив в інформаційний простір «страшилку» про те, що тільки в Києві проживає близько мільйона переселенців. В якому контексті він це сказав - тема окремого блогу. Лише вдумайтеся: за офіційними даними Міністерства соціальної політики, згідно з відповіддю на мій інформаційний запит, станом на 1 вересня в Києві зареєстровано 144 866 внутрішньо переміщених осіб. За три тижні міністр внутрішніх справ заявив, що «за роки війни у Київ заїхало близько мільйона біженців-мігрантів з території Донбасу».

Знову ж таки, не звертаймо уваги на термін «біженці-мігранти», це висловлювання – інша окрема тема (нагадаю лише, що біженці – це люди, які покинули кордони власної країни, натомість, внутрішньо переміщені особи залишились в межах кордонів. Але з огляду на заяви деяких представників уряду, вимальовується картина, що Україна начебто потерпає від голодних гремлінів, які хочуть їсти вночі та розмножуються дикими темпами).

Залякував і колишній міністр соціальної політики Павло Розенко, який казав, що «у цілому річний обсяг різноманітних виплат переселенцям складає близько 30 млрд грн».

Багато порожнього галасу і мало системної допомоги

На додаток до всього, згадаємо, як Служба безпеки України проводила «спецоперацію» спільно з Пенсійним фондом та Мінсоцполітики, звітуючи про те, що «заблоковано протиправний механізм заволодіння державними коштами у розмірі 3,9 млрд гривень, призначеними як соціальні виплати особам, що фактично проживають на непідконтрольній нам території Донбасу» (цитата з матеріалів до круглого столу «Забезпечення дотримання громадянських і політичних прав визначених Міжнародним пактом ООН про громадянські і політичні права та Конвенцією Ради Європи про захист прав людини і основоположних свобод», який відбувся 19 вересня 2016 року). Тоді голова Комітету з прав людини Григорій Немиря справедливо зауважив, що «особи, які фактично проживають на непідконтрольній території, - це громадяни України».

Просто для розуміння реальної ситуації прошу звернути увагу, що для надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, зокрема, на оплату житлово-комунальних послуг в державному бюджеті на 2017 рік закладено 3,264  млн грн. Це єдина виплата від держави, яку отримують люди, що покинули свої домівки внаслідок війни! І коливається ця виплата від 442 грн для працездатного населення до 884 грн для непрацездатного. Ця стаття видатків в проекті держбюджету-2017 на 96 335 грн менша, ніж у перший рік здійснення виплат.

В цьому контексті доцільно навести цифри цього року. А саме, скільки від держави вимушені переселенці отримали за останні вісім місяців? Станом на 26 вересня 2016 року, за даними структурних підрозділів соціального захисту в областях України, на облік взято 1 701 571 переселенець або 1 378 033 сім'ї з Донбасу і Криму. Загалом 994 867 сімей звернулись за призначенням грошової допомоги, 918 625 з них таку допомогу призначено. З початку 2016 року отримувачам допомоги профінансовано 2 439 154 тис. грн.

Про необхідність збільшити державне фінансування потреб внутрішньо переміщених осіб неодноразово заявляють наші міжнародні партнери, наприклад, спеціальний доповідач ООН з питань про права внутрішньо переміщених осіб Чалока Беяні, який в вересні вдруге за роки конфлікту відвідав Україну.

Якщо придивитися, ці «гремліни» не такі страшні, як їх малюють деякі наші високопосадовці. Коштів з держбюджету, як виявляється, вони «з’їдають» небагато. Значно більше - порожнього галасу. Значно менше – системної допомоги.

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.