"Добрий Динозавр" - другий снаряд від Pixar

27 грудня 2015, 08:03
82
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
За законами жанру новий мультфільм від студії Pixar пропагує сімейні цінності і #творидобро

Розосередження прем'єрних дат по планеті часом діє на нерви - починаєш готуватися до культпоходу на новинку, сідаєш за читання профільної літератури і з'ясовуєш, що на половині Землі фільм вже в прокаті і скрізь вже висять рецензії. З прикрістю цмокаєш язиком, закриваєш усі вкладки, щоб не набратися чужих оцінок і біжиш у кіно непідготовленим.

Добре, майже непідготовленим. Я так люблю мультфільми від Pixar, що багато пам'ятав про "Доброго динозавра" і без гугла. Отже, цей багатостраждальний повний метр планувався до виходу спочатку на позаминулий, а потім на минулий рік. Екранізацією історії про високорозвиненого динозавра, який приручив (взяв у домашні тварини) дикого чоловічка, займався режисер Боб Пітерсон, відомий завдяки прекрасному мультфільму «Вперед i вгору» («Up»).

Протягом багатьох років Pixar випускав по одному повному метру на рік і ось тут дав збій - перенесення на півтора року, перезапуск практично з нуля. Режисер Пітерсон був списаний з капітанського містка, замість нього проект очолив старпом Пітер Сон. Ще раз - Пітер Сон замість Пітерсона, оце так збіглось. Пітер свого часу відзначився геніальною п'ятихвилинкою "Мінлива хмарність" (можна переглядати раз на квартал без зниження рівня задоволення).

Історія була повністю переписана, від початкового варіанта залишилася тільки зав'язка сюжету і сеттинг, внаслідок чого "Добрий Динозавр" зсунувся на нинішній рік, порушивши традицію: у 2015-му Pixar випустила два мультфільми. І, якщо "Думками навиворіт" влучив у яблучко, то другий снаряд пройшов повз воронку. І це швидше переліт, ніж недоліт.

Зрозумійте правильно, він хороший. Більше ніж хороший, але якщо ви чекаєте мультфільм на «пореготати всією сім'єю», то вам до іншої зали. За законами жанру "Добрий динозавр" пропагує сімейні цінності і #творидобро, але інструментарій при цьому жорсткий, а часом і жорстокий. Років десять тому на таку стрічку поставили б обмеження "дітям від 11".

Чолов'яга з сином, які сиділи перед нами, не витримали і пішли з половини сеансу (в принципі, мужик ще і по телефону розмовляв, тому так йому і треба). Тепер зрозуміло, чому за прогнозами аналітиків "Добрий динозавр" може стати першою фінансовою невдачею Pixar. Але не провалом - це хороший мультфільм для батьків зі смаком і дітей з міцними нервами. Мультфільм, який, можливо, випередив час.

Він сумний, суворий, правдивий і справедливий. Він не заграє з глядачем, граючи по знайомих клавішах. Можливо, ми просто ще не готові отримувати такий коктейль на виході.

Анімація облич вище всяких похвал, краєвиди чудові, не дарма їх на фінальні титри повісили, як окремий прояв висоти майстерності.

Сім з десяти з тегом #НП - Треба Подумати.

P.S. У старовинках пораджу відмінний різдвяний мульт "Різдво Артура" (навіщось локалізований як "Таємна служба Санта-Клауса"). Разом з супутніми малятками-п'ятихвилинками зайшов на ура і переглядається з задоволенням на кожних новорічних канікулах.

Кінопошук з Фоззі – по четвергах

Читайте тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною щодня

Момент в історії з Олександром Пасховером – по понеділках

Особисті фінанси з Іваном Компаном – по вівторках

Країна з Христиною Бердинських по середах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Більше точок зору тут

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте, переслуховуйте, діліться!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 11:46

thumb img
Президентський рейтинг: Зеленський лідирує, Порошенко залишається на третьому місці
Політика

Сьогодні, 06:43

thumb img
Жодних селфі. Яка відповідальність передбачена за порушення таємниці голосування
Геополітика

Сьогодні, 14:26

thumb img
Політичне харакірі та вибори. Що заважає Україні повернути окупований Росією Крим