До чого призведе указ Путіна про скасування ЗВТ

18 грудня 2015, 14:11
2589
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
До чого призведе указ Путіна про скасування ЗВТ - фото
Підприємці усвідомлювали, що рано чи пізно російський ринок для України помре, а тому готувалися переорієнтуватися

По тим товарним ринкам, які є для нас чутливими, Росія «поїздила» ще до указу Путіна про скасування ЗВТ з Україною. РФ широко застосовувала так звані «нетарифні бар'єри» вже давно.

Після прийнятого Путіним рішення, ймовірно, нас чекає певне підвищення тарифних ставок, хоча певною мірою – в цьому не так просто розібратися. Але ось нетарифні бар'єри Росія вже й так ввела, а вони роблять набагато більш серйозний вплив на торгівлю і куди більш ефективно дозволяють обмежити товарні відносини, ніж ті ж самі тарифи.

Другий момент – Росія вже й так непогано витіснила нас зі свого ринку. Якщо ще в кінці 2013 року 25% товарного експорту України йшло в РФ, то зараз цей показник зменшився до 10%, а до кінця року він буде навіть менше.

Тому, думаю, указ Путіна звучить лякаюче хіба що для широкої публіки: мовляв, скасовується зона вільної торгівлі. Але насправді події, які відбувалися в останні два роки, цю зону вільної торгівлі скасували вже давно.

Росія вже й так непогано витіснила нас зі свого ринку

Звичайно, ті, хто ще продовжує торгувати з Росією, можуть постраждати, але на тлі загальних негативних тенденцій – не знаю, чи буде ефект від цього рішення помітний взагалі.

Думаю, всі підприємці до цього моменту вже усвідомлювали, що рано чи пізно російський ринок для України помре, а тому готувалися і переорієнтувалися.

Що може бути альтернативою цьому ринку? Світ великий. Питання в тому, що нові ринки потрібно завойовувати: представляти свою продукцію, опрацьовувати можливості співпраці. В останні два роки це вже робили багато чого з того, що ми продавали в Росії, туди вже не продається. Тому указ Путіна, нехай і додасть негативу, смертельним для нас не стане.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 11:22

thumb img
Повернення Криму після виборів, і Ляшко, який увірвався на засідання Кабміну. Топ-5 цитат тижня
Наукпоп

Вчора, 23:16

thumb img
Коли в Україні переводять годинники на літній час в 2019 році
Компанії/Ринки

Вчора, 10:00

thumb img
5 прототипів унікальних медтехрозробок українських програмістів