Крим повернеться. Що означає перемога Джамали

21 коментувати
Для жителів півострова, які не могли взяти участь в українському відборі, результат голосування став доказом, що Україна про них пам'ятає

21 лютого 2016 року, через два роки і один день після окупації півострова Росією, Україні знову довелося боротися за Крим. Не армією, а громадянським суспільством.

Національний відбір на конкурс «Євробачення-2016» виявився не тільки вибором артиста, який представить Україну у Швеції. Він став подією, що говорить куди більше, ніж соціологія з усіма її цифрами. Україна в особі своїх громадян чітко визначила свою позицію: Крим – це Україна. Крим – це кримськотатарська Україна.

Пісня «1944», яку написала Джамала ще в минулому році, розповідає про трагічну сторінку в історії кримських татар. Депортація 1944 року – це кримськотатарський Голодомор. Це біль, який українці зуміли розділити.

Пам'ятаю останнє кримськотатарське весілля, на яке випадково потрапила, приїхавши з Києва в Крим у минулому році. Тоді тільки ледачий не запитав у мене, коли Крим повернеться додому. Мені здавалося, що я на партійних зборах, а не на весіллі. «Слава Україні!», - говорили мені вслід, знаючи, що я приїхала з Києва. «Героям Слава!», - відповідала я. Вже після, я зрозуміла, як важливо жителям Криму відчувати, що Україна не забула про них.

Майже кожен день в ЗМІ з'являються новини про чергові репресії щодо корінного народу в анексованому Криму. Обшуки, допити, політичні суди, тиск і шантаж, ув`язнення, нові кримінальні справи, зникнення людей, спроби заборонити органи національного самоврядування кримських татар. Про це теж є в пісні Джамали, якщо вникнути.

Під час голосування кожен українець став кримським татарином

У сформованих умовах підтримка і солідарність стали найбільшою цінністю для мого народу. Для Криму, який не міг голосувати в українському відборі пісенного конкурсу, перемога Джамали стала найбільшим доказом громадянського єднання. Під час голосування кожен українець став кримським татарином. Після – кожен кримський татарин став українцем.

І це не чари, а Джамала - не фея з чарівною паличкою, яка літає в небі «за мир у всьому світі». Вона – символ ненасильницької боротьби кримських татар за свої права. Вона - символ майбутнього Криму.

Нехай Швеція принесе Україні перемогу, а кримським татарам - можливість повернути свій будинок. Як можна швидше.Впевнена, це стане новою віхою в історії кримськотатарського Криму у складі України. Віхою, яку Джамала вже назвала «Шлях додому».


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     
Еміне Джеппар
Еміне Джеппар

Журналіст, продюсер, радник міністра інформаційної політики у справах Криму

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.