Україна може стати Європою і без ЄС

2 коментувати
Україна може стати Європою і без ЄС
Щоб спробувати стати європейською державою, зелене світло Брюсселя Україні не потрібне

Чи має Україна якісь шанси стати членом Європейського Союзу? Сказати точно неможливо, проте більшість оглядачів сходяться на думці, що така перспектива є маловірогідною. ЄС занадто роздутий, Україна занадто велика, а Росія занадто російська.

Відсутність перспективи членства в Євросоюзі часто називають психологічним бар'єром, що стоять на шляху проведення глибоких реформ, яких так потребує Україна. У цьому твердженні, звичайно, є частка правди - будь-хто, хто бачив, як українці мобілізуються, щоб укластися у встановлений термін до великого національного свята, підтвердить, що чітка і послідовна мета може мати позитивний ефект в цій країні. Цей пережиток авторитарних звичок радянської епохи цілком зрозумілий, однак не завжди корисний. Занадто часто відсутність конкретної дати або контрольного списку може служити виправданням бездіяльності.

Успіх або провал революції залежить не від членства в ЄС

Не маючи на горизонті дорожньої карти вступу в ЄС, політичному керівництву України, напевно, було б краще взагалі не говорити про членство і зосередитися на набагато більш підходящої меті - побудові сучасної європейської держави. Зрештою, виявляючи підтримку європейському майбутньому, українці не згадують про складну бюрократію Брюсселя, дивуючись чудесам Єдиної сільськогосподарської політики ЄС.

Для середньостатистичного українця Європа - не більше ніж уособлення тієї «нормальної країни», про яку вони мріють. Тобто, «Європа» служить таким собі напівміфічним місцем, де все працює так, як потрібно. Це узагальнюючий синонім демократії, рівних можливостей і верховенства закону. Створення такого суспільства в Україні, безсумнівно, є складним завданням. Але, щоб спробувати це зробити, чекати зелене світло з Брюсселя не варто.

Більш того, невідомо, чи дійсно членство в ЄС відповідає національним інтересам України. Вільна торгівля і свобода пересування, звичайно, мають очевидну привабливість, але ставши повноправним членом Євросоюзу, Україна, потенційно, не зможе використовувати ті природні переваги, які дає їй статус світового прикордоння. Хоча термін «буферна держава» по праву сприймається як зневажливий і принизливий, географічне положення і історична спадщина сучасної України роблять її ідеальною для ролі комерційного і дипломатичного моста між Європою, Євразією та Близьким Сходом.

Дебати про політичну стратегію України, безсумнівно, будуть вестися протягом багатьох років. Оскільки ця розмова продовжує розвиватися, аргументи за і проти членства в ЄС не варто плутати з набагато більш очевидним європейським цивілізаційним вибором країни.

Присутність прапорів ЄС на Майдані стало свідченням того, що переважна більшість українців ідентифікували себе з Європою, але успіх або провал революції залежить не від членства в ЄС. Мільйони українців, які вийшли на вулиці під час Євромайдану і вступили в боротьбу проти гібридної війни Путіна, зробили це тому, що хотіли жити в суспільстві, сформованому на основі європейських цінностей. Цього можна досягти і без плану дій з Брюсселя.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.