Вулична злочинність і безкарність

0 коментувати
Вирішення питання починається з його формулювання

Вулична злочинність (вирвати сережки з вухами, відібрати телефон, сексуальне насильство, просто ткнути ножем у тулуб) виникає від безкарності. Щодо цього є повноцінне і виражене на практиці дослідження "Теорія розбитих вікон". Його суть (коротко) — якщо дати комусь розбити одне вікно, то ймовірність того, що друге вікно розіб'є інший, зросте.

"Теорію розбитих вікон" реалізували в Нью-Йорку. Результатом стало суттєве зниження рівня злочинності. Дані про реалізацію в достатку в інтернеті.

Спрощено — якщо потенційний злочинець впевнений, що за злочином настане неминуче покарання, то ймовірність вчинення злочину істотно знижується.

Подивіться на Швейцарію, де до спокою на вулицях ставляться ретельно. Подивіться на ті ж штати в США, де в різних формах реалізовано право громадянина на носіння зброї.

У критичній ситуації важко викликати поліцію, а розкрити кобуру — легше і швидше

Там нульова толерантність до злочинців. Або громадянин вистрілить в ногу, або в ногу вистрілить поліція, а потім ще й доведеться посидіти за відсутність розуміння поведінки в суспільстві.

І тепер ми беремо ідеальну ситуацію для нашої країни. Все психічно і фізично здорове населення озброєне цивільною зброєю. Вулична злочинність завершиться дуже швидко. І кількісно, і якісно.

Але, на жаль, виходить навиворіт — озброюються переважно кримінальні елементи, а громадяни, які сумніваються, продовжують сподіватися на ефемерний захист якихось органів.

Органам потрібно допомагати. У критичній ситуації важко викликати поліцію, а розкрити кобуру — легше і швидше.

А поліція під'їхала, забрала загрозу і повезла оформляти.

Сьогодні хештег #яНеБоюсьСказати про сексуальне насильство правильний. Вирішення питання починається з його формулювання. По хештегу якраз формулювання відбувається.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.