Навіщо бідні українці купують автомобілі

8 коментувати
У нас це символ достатку. І неважливо, куплений він в кредит або на останні гроші, зайняті у когось гроші, подарований або виміняний на відсутність нормального життя

Багато автомобілів в бідній країні? Пояснення просте. У Радянському Союзі автомобіль вважався символом достатку. На нього збирали гроші і ставали в чергу. Чекали роками і десятиліттями.

Є автомобіль — ти вища каста.

Радянська ментальність в'їлася в українців, немов жир від сніданку туриста - в гнилу алюмінієву каструлю. Наявність автомобіля досі автоматично переводить людину на щабель вище в класовому поділі.

І неважливо, звідки він взявся: куплений в кредит або на останні гроші, куплений на зайняті у когось гроші, подарований або виміняний на відсутність нормального життя.

Теза "купив автомобіль — їм продукти по знижці з Ашану" здається нормальною. Я знаю людей, які після купівлі автомобіля зубожіли до межі.

На останні гроші купили пасив, щоб вранці їздити в ньому в офіс, ввечері з офісу, а у вихідні дні — в Ашан і на шашлики.

Це не аксіома про "звички багатих і бідних людей", а частина пострадянської ментальності, на більш глибокому рівні виражена в тезах "провінція завжди наслідує метрополію" і "слабкий намагається бути схожим на сильного".

Є автомобіль — ти вища каста

Тобто, автомобіль на останні гроші, автомобіль як заміна накопичень в якості збільшення особистого добробуту — символ престижу для бідної людини.

Тут ми приходимо до двох гілок розвитку ситуації. У першій — розвинений автомобільний ринок (самі машини, страховки, ПММ, та інше) рухає економіку держави. Відбуваються продажі і купівлі, гроші рухаються, а не лежать мертвим вантажем.

У другій гілці ми отримуємо затори, аварії, класову лайку (водії проти пішоходів і велосипедистів), відсутність велосипедних доріжок, загазованість та інші проблеми, про які в Європі забувають.

У першої гілки — сума індивідуальних проблем (купівля автомобіля на відсутні або останні гроші) обертається позитивним економічним процесом.

У другій — ми на три голови нижче того самого цивілізованого світу.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.