Як ви хочете прожити своє життя. Чотири головних питання

0 коментувати
Фундаментальні речі, від яких залежить наше щастя, здоров'я і набуття сенсу життя

Одне з головних питань, які ми можемо собі поставити, це «Як я хочу прожити своє життя?». Запитайте себе про це, і виявите, що ваш мозок майже відразу перейде до інших питань, таких як «Чи хочу я одружитися (вийти заміж)? Чи хочу я завести дітей? Чим я хочу займатися?».

Питання шлюбу, дітей та роботи, безумовно, важливі, але вони не заслуговують такої пильної уваги, щоб витіснити собою інші аспекти, що визначають хід нашого життя. Є й інші фундаментальні рішення, від яких залежить наше щастя, здоров'я і набуття сенсу життя.

До цих питань належить вибір місця, де ви хочете жити. Задайте це питання ріелторам, і вони напевно почнуть розповідати вам про квадратні метри, вид з вікна і розташування, розташування, розташування. І у них є на те причини.

Тим не менш, за роки, протягом яких я інтерв'ювала людей на тему того, як вони живуть, і розглядала їх вдома, я з'ясувала, що психологічні та емоційні аспекти також мають вирішальне значення.

Коли я запитую людей про те, що впливає на їх вибір місця проживання і життєвих партнерів, вони перераховують все – від буденних турбот до екзистенціальних питань на кшталт «хто ж подбає про мене в старості?». На психологічному рівні є дві речі, яких хочуть майже всі, нехай і в різному процентному співвідношенні. Тим не менше, у рекламних проспектах ріелторів ці речі не згадуються.

Кожен з нас шукає правильне поєднання соціалізації і самотності

Люди хочуть мати можливість спілкуватися з іншими, але при цьому іноді бувати на самоті. Кожен з нас шукає правильне поєднання соціалізації і самотності – щоб і те, і інше були однаково доступні.

Вибором способу життя люди різними способами регулюють доступ до себе. Чи будуть вони задоволені результатом, залежить від поєднання того, чого вони хочуть на психологічному рівні, і що їм дозволяють їх житлові умови. До важливих питань відносяться:

1. Якою мірою ви хочете знати інших людей і дозволяти їм дізнатися вас?

2. Яка ступінь контролю потрібна вам над тим, що інші люди можуть дізнатися про вас?

3. Чи подобається вам присутність поруч інших людей?

4. Як ви ставитеся до самотності – чи маєте потребу в ній у виняткових випадках або потребуєте її постійно?

Люди, яким подобається дізнаватися про інших, із задоволенням беруть участь у щоденному обміні люб'язностями, але цього недостатньо. Вони хочуть подружитися з сусідами, а не просто залишатися знайомими.

Якщо ви хочете знайомитися з іншими людьми, вас не турбує питання контролю над тим, що вони можуть про вас дізнатися, вам подобається присутність інших людей, а самотності ви потребуєте лише у виняткових випадках, тоді вам підійде житло, характеристикою якого є близькість. Вам, мабуть, сподобається жити під одним дахом з великою кількістю людей – буде то кілька поколінь вашої родини або ж ваш партнер і діти.

Якщо самотність для вас – не просто задоволення, але необхідність, якщо присутність інших людей відволікає чи дратує вас, якщо вам подобається контролювати доступ до інформації про вас, то, зрозуміло, вам краще всього жити в самоті.

Якщо з якихось причин це неможливо, вам слід завести собі особливе місце, в яке ви зможете піти і бути впевненим в тому, що вас не потривожать. Навіть проста кімната, де ви можете замкнути двері і знати, що ніхто туди не вдерся, не постукавши, може стати подарунком для людей, що віддають перевагу самотності.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Белли ДеПауло. Републікування повної версії тексту заборонена.

Оригінал опублікований на Psychology Today

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.