Чого ми не знаємо про самотніх людей

2 коментувати
І чому негативні стереотипи щодо самотності продовжують існувати

Стереотипи – прилипливі штуки. Зараз в США живуть більше 100 млн людей, які не перебувають у шлюбі, і половину з них становлять люди у віці від 18 і старше. Одні ці цифри мали б дозволити нам спростувати переконання в тому, що наші життя є другосортним через відсутність партнера. Але це не зовсім те, що сталося.

Є ряд причин, через які негативні стереотипи щодо самотніх людей продовжують існувати, незважаючи на свою необґрунтованість. Частина провини за це лежить на людях, які проводять дослідження. Вони звикли вивчати одружених людей – майже завжди виходячи з припущення, що сам факт вступу в шлюб робить життя людини краще.

Це не так, якщо не рахувати фінансового аспекту, та й той пов'язаний з несправедливими економічними бонусами, які люди отримують просто тому, що вступили в шлюб.

Але через свій «одружений» світогляд дослідники упускають з уваги безліч позитивних особливостей, які можуть зробити самотнє життя осмисленим і щасливим.

Нижче я наводжу кілька питань, які дуже рідко згадуються у дослідженнях. Деякі з них, наскільки я знаю, взагалі ніколи не задавалися. Якщо б у нас були відповіді на ці питання, думаю, сприйняття самотнього життя в суспільстві сильно відрізнялося б від того, що існує зараз.

Зараз в США живуть більше 100 млн людей, які не перебувають у шлюбі

1. Якою мірою вам вдається приймати рішення, які ви вважаєте задовільними і осмисленими?

2. Якою мірою вам вдається приділяти час своїм інтересам і хобі? Чи вдається вам робити це, не відчуваючи почуття провини?

3. Якою мірою ви в змозі заощаджувати чи витрачати гроші на свій розсуд?

4. Як ви близькі до того, щоб проводити достатньо часу на самоті?

5. Як близькі до того, щоб ідеально поєднувати час, проведений з партнером і в самоті?

6. Наскільки осмисленою є ваша робота (дослідження показують, що самотні люди надають значущості своєї роботи більше значення, ніж одружені).

7. Наскільки самостійним ви себе відчувається (дослідження показують, що з автономністю у самотніх людей набагато краще).

8. Якою мірою ви відчуваєте «постійний ріст і розвиток»? Відповідне дослідження підтверджує, що в питанні персонального розвитку самотні люди показують кращий результат).

Самотні люди, а як думаєте ви? Які питання варто було б включити до списку? Що у вашому житті ви знаходите особливо правильним і радісним, і про що забувають дослідники?

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Белли ДеПауло. Републікування повної версії тексту заборонено.

Оригінал опублікований на Psychology Today

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.