Історія дівчинки Лізи

3 коментувати
Російська преса зосередилася на російськомовній громаді Німеччини, намагаючись примножити число тих, хто незадоволений політикою Меркель. Зокрема, вчепившись за історію 13-річної Лізи, доньки іммігрантів з РФ

Російська пропагандистська машина, яка раніше щосили обрушилася на українську владу, навішуючи ярлики "фашистів" і антисемітів, сьогодні знову в ударі. Цього разу її метою стала Німеччина, яка до недавнього часу вважалася найближчим союзником Росії в Європі.

Відтоді як Ангела Меркель оголосила про намір дозволити біженцям з Сирії в'їжджати до Німеччини, російські ЗМІ активно повідомляли всі новини про зростання опозиції до політики відкритих дверей німецького канцлера всередині її консервативного блоку і серед певних верств німецького населення.

Однак останніми днями російські державні медіа разом з Сергієм Лавровим, міністром іноземних справ Росії, стали діяти інакше. Тепер вони зосередилися на 1,2 млн етнічних росіян, котрі живуть у Німеччині, примножуючи число тих, хто однозначно виступає проти прийому біженців. Російська громада Німеччини відома своїми консервативними, щоб не сказати ксенофобськими поглядами, про що свідчать демонстрації німецького антиісламського руху Pegida, в яких беруть участь етнічні росіяни.

Тепер Росія може використовувати російськомовну громаду Німеччини, щоб збільшувати опозицію Меркель, за прикладом того, як вона намагається використовувати для своїх цілей етнічних росіян у країнах Балтії. Меркель – легка мішень, точно для багатьох росіян, які живуть у ФРН, і для росіян, які повернулися додому. Саме їй вдалося об'єднати ЄС навколо збереження накладених на Росію санкцій, і це стало неприємним сюрпризом для Кремля.

У берлінській поліції повідомили, що дівчину не викрадали і не ґвалтували

Однак, російського президента Володимира Путіна може втішити те, як криза біженців роз'єднує і послаблює Європу, з кожним днем ускладнюючи життя Меркель.

Це може пояснити, чому російські ЗМІ так вчепилися за історію про дівчинку Лізу, 13-річну доньку іммігрантів з Росії. Кореспондент російського Першого каналу Іван Благов повідомив, що дівчинка зникла на 30 годин і була зґвалтована шукачами притулку «південної зовнішності». Репортаж швидко розійшовся по Facebook.

Нещодавно етнічні росіяни провели демонстрації в кількох німецьких містах. 24 січня більше 700 осіб зібралися біля будівлі Відомства канцлера, тримаючи в руках плакати з вимогою захистити їхніх дочок. Вони звинувачували поліцію в покриванні злочинів і політичній коректності щодо біженців, повторювали попередні звинувачення у бік поліції після подій новорічної ночі в Кельні та інших німецьких містах, де банди північноафриканських чоловіків піддавали жінок сексуальному насильству.

У берлінській поліції повідомили, що дівчину не викрадали і не ґвалтували, але деталі цієї справи, як і раніше, до кінця незрозумілі. За повідомленнями, на Благова заявили в поліцію за підбурювання.

Але це не зупинило Лаврова. «Ясно, що дівчинка абсолютно точно не добровільно зникала на 30 годин», - сказав він у ході прес-конференції 26 січня. Згодом, кидаючи виклик злагодженості роботи поліції та слідчих органів Німеччини, він додав: «Сподіваюся, що ці проблеми не «заметуть під килим», і випадок, як з нашою дівчинкою Лізою, коли новина про те, що вона зникла, з якихось причин дуже довго переховувалася – не повториться. Повинна восторжествувати справедливість».

Це зачепило німецьку Канцелярію, міністерство закордонних справ і уряд. Речник уряду Штеффен Зайберт заявив, що «неприпустимо використовувати цю справу в політичних цілях».

Франк-Вальтер Штайнмайер, міністр закордонних справ Німеччини, у незвично критичному тоні висловився в бік свого російського колеги. Ця справа не повинна використовуватися для політичної пропаганди і спроб впливати на і без того непрості дебати про міграцію всередині Німеччини».

Норберт Реттген, голова парламентського Комітету у закордонних справах, був ще більш категоричний. «Маніпуляція і брехня – поширені методи пропаганди, використовувані російським керівництвом, - сказав він. – Судячи з останніх подій, можна зробити висновок, що внутрішні питання влади в Росії більш важливі, ніж відносини з іншими країнами».

Але це тільки частина правди. Росія використовує пропаганду, щоб послабити загальні позиції країн-членів ЄС і, як наслідок, Євросоюзу в цілому. Існує безліч свідчень того, що Росія фінансує крайні праві рухи і партії, які дотримуються євроскептичних поглядів, і кидають виклик базовим цінностям Європи: прав людини, гідності та свободи ЗМІ.

Але Лавров заперечує, що Росія хоче ослаблення ЄС. «Ми не зацікавлені в тому, щоб ЄС слабшав, - сказав він на тій же конференції. - Ми зацікавлені в єдиному, сильному Європейському Союзі, з яким комфортно працювати в економіці та з усіх інших питань». Це щось новеньке.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Джуді Демпсі на Carnegie Europe. Републікування повної версії тексту заборонене.

Оригінал

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.