Осінь змін. Що станеться із Заходом

1 коментувати
Джуді Демпсі: Німеччина повинна буде поставити хрест на своїй нерішучості щодо розвитку Європи
Фото: Abcnews

Джуді Демпсі: Німеччина повинна буде поставити хрест на своїй нерішучості щодо розвитку Європи

Що повинні зрозуміти лідери ЄС, поки Путін намагається розділити трансатлантичний альянс, а Трамп підриває глобальний статус США

Літо Ангели Меркель було давно розплановано. Після нетривалої перерви – традиційного періоду відпусток – канцлер Німеччини повернеться і з головою порине в кампанію напередодні парламентських виборів у вересні. Меркель хоче залишитися на четвертий термін. І останні соцопитування показують, що вибори, швидше за все, обернуться перемогою для її консервативного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) і їх братської партії, Християнсько-соціального союзу в Баварії.

Але Меркель не збирається покладатися на випадок. Почуття самовдоволення і самозаспокоєння немає ні в офісі канцлера, ні в берлінській штаб-квартирі ХДС. Меркель хоче перемогти. Вона також хоче, щоб ліберальні вільні демократи під керівництвом свого харизматичного лідера Крістіана Лінднера повернулися в парламент Німеччини після чотирирічної відсутності.

Яким би не був результат виборів, Німеччина повинна буде поставити хрест на своїй нерішучості щодо розвитку Європи. Раніше Меркель і міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле могли дозволити собі відкласти складні рішення про майбутнє ЄС, оскільки не бачили конкуренції з боку інших європейських лідерів. Обрання Еммануеля Макрона президентом Франції в корені змінило ситуацію. У Макрона дуже великі амбіції для його країни і для ЄС. Якщо він зможе налагодити французьку економіку, то почне чинити серйозний політичний вплив на Євросоюз.

Франції, Німеччині та іншим країнам єврозони необхідно буде вирішити, як далі інтегрувати ЄС

Франції, Німеччині та іншим країнам єврозони необхідно буде вирішити, як далі інтегрувати ЄС. Це може означати призначення міністра фінансів ЄС, створення якогось банківського союзу або скасування концепції «Європи двох швидкостей», на з'їзді, який Макрон планує скликати після виборів у Німеччині.

Політична інтеграція буде ще складнішою. Проблеми біженців та міграції послабили Європейську комісію, в той час як країни-члени ЄС зараз часто сваряться як з комісією, так і між собою.

Важко уявити, що Угорщину чи Польщу вразить ідея більш інтегрованої Європи, враховуючи їхні погляди на суверенітет, скептицизм щодо ролі комісії і презирство до впливу Німеччини, яке як Варшава, так і Будапешт сприймають як домінуючу силу в ЄС.

Навіть деякі великі країни, включаючи Францію і Німеччину, певною мірою побоюються політичної інтеграції, і не тільки тому, що популісти можуть скористатися своїм шансом і спробувати побудувати федеральну Європу. Логічно, що більша інтеграція означала б делегування більшої кількості повноважень Єврокомісії, в тому числі і з питань оборони, безпеки і зовнішньої політики.

Коротше кажучи, подальша інтеграція вимагає величезного стрибка віри і глибокої довіри з боку всіх держав-членів Єврокомісії.

Ну а поки на дворі все ще літо, будь-які суперечки про політичну інтеграцію можуть відійти на задній план через триваючий конфлікт між державами-членами щодо того, як справлятися з міграцією. Саме Італія є зараз головною приймаючою стороною. Тисячі мігрантів щодня досягають її берегів. А це в поєднанні з нездатністю ЄС здійснювати послідовну міграційну політику вкрай тендітною економікою Італії та майбутніми виборами в країні вказує на необхідність більшої інтеграції. Але в гіршому випадку ці фактори також вказують на можливу дезінтеграцію Європи.

Брекзіт дав ЄС деяку відстрочку, навіть деяку впевненість. Але ця впевненість буде витрачена даремно, якщо лідери ЄС повернуться з літніх канікул, вважаючи, що інші великі проблеми зникнуть самі собою. Вони не зникнуть.

Не зникне саме собою і питання діджиталізації. Деякі лідери ЄС вважають за краще уникати проблем, оскільки знають про руйнівну дію технологій на робочі місця, традиційну освіту і конкуренцію. Але найбільше їх хвилює вплив діджиталізації на структуру суспільства і на роль держави.

І поки президент Росії Володимир Путін продовжує намагатися розділити трансатлантичний альянс, а президент США Дональд Трамп - підривати глобальний статус Америки, лідери Європи повинні зрозуміти, що інтелектуальне і політичне самовдоволення більше не варіант для їх Західного світу.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Джуді Демпсі на Carnegie Europe. Републікація повної версії тексту заборонена.

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.