Хороший і поганий поліцейський для Росії

0 коментувати
Аналітичний центр Carnegie Europe попросив міжнародних експертів відповісти на питання, чи варто Заходу запроваджувати додаткові санкції проти Росії. Ось що вони відповіли

Ієн Бонд, директор з міжнародної політики Центру підтримки європейських реформ

Оприлюднений 17 жовтня висновок Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу щодо Сирії категоричний у своїх висловлюваннях і беззмістовний по суті. Дії Росії і Сирії проти нещасних мирних жителів східного Алеппо протягом останніх тижнів, включно з обстрілами лікарень – це, звісно, відповідальність тих, хто здійснює обстріл. Але і Захід частково винен, оскільки не діяв.

Запровадити санкції проти Росії і Сирії – це мінімум, що Захід має зробити зараз, але ЄС не зміг і цього. Росія не покарана за те, що підтримує режим, який здійснив безліч звірств, ні за порушення міжнародного гуманітарного права. Можна очікувати політичного врегулювання сирійського конфлікту в такій ситуації?

Євросоюз і Сполучені Штати повинні встановити росіян, відповідальних за операції в Сирії. Проти них необхідно запровадити фінансові та візові санкції. Почати збирати докази для судового процесу з військових злочинів. Слід визначити, які армійські підрозділи і окремі громадяни Росії брали участь в операціях, метою яких були цивільні об'єкти і в яких використовувалися заборонені боєприпаси (у відкритих джерелах, соціальних мережах та ЗМІ). Вони не повинні уникнути покарання.

Коли у вересні 2015 року Росія вторгалася в Сирію, держсекретар США Джон Керрі аплодував цьому рішенню

Бруно Масаєш, експерт Carnegie Europe

Політика Сполучених Штатів щодо Сирії була вкрай інертна. Російська проблема внаслідок цілої низки помилок в оцінках Вашингтона. Коли у вересні 2015 року РФ вторгалася в Сирію, держсекретар США Джон Керрі вітав і аплодував цьому рішенню. Найкраще, що можна зробити сьогодні, спробувати виправити помилки та виробити більш жорстку політику.

У санкцій проти Москви довгострокова мета – зрушити баланс сил не на користь Росії. Росіяни не збираються вирішувати військові, політичні і гуманітарні проблеми Сирії. Україна тим суттєво відрізняється від Сирії, що тут на Росію постійно тиснула українська армія. У Сирії такої противаги немає.

Разом з тим, санкції щодо Сирії – це ще і спосіб ухилитися від цієї проблеми: небажання Вашингтона задіяти свою міць на повну силу, а також відсутність Європи в глобальних питаннях.

Джанні Ріотта, член Ради з міжнародних відносин

Ні, додаткові санкції вводити не потрібно. Дивно вже те, що Європі (поки) вдається зберігати єдність щодо Кремля. Багато лобістських груп, німецькі промисловці, французькі та італійські фермери, а також праві і ліві антиамериканісти намагаються домогтися скасування нинішніх санкцій. Російський президент Володимир Путін неймовірно спритно використовує пропаганду. Росія сьогодні дуже популярна в Європі, в 1989 році під час падіння Берлінської стіни ніхто не міг би собі уявити такого.

Якщо кандидат від Демократичної партії Гіілларі Клінтон дійсно виграє президентські вибори в США, Путін зіткнеться з більш войовничо налаштованим Білим домом. Ухилятися від бездіяльного Барака Обами Путіну було легко: все одно що спаринг між боксером і шахістом. Якщо США кинуть виклик Росії, Європа може зіграти роль «доброго копа» західного світу. Якщо ж вибори виграє республіканець Дональд Трамп, європейцям доведеться мати справу з російським колабораціоністом в Америці.

Еугеніуш Смоляр, старший науковий співробітник і член правління варшавського Центру міжнародних відносин

Так, санкції запроваджжувати потрібно. Поведінка Росії в Україні не змінилося, і причини для посилення тиску зберігаються. Ба більше, Захід має застосувати інші заходи.

Анексувавши Крим і взявши безпосередню участь у війні на сході України, Москва спробувала не тільки підпорядкувати собі Україну, та інші суверенні держави пострадянського простору, але і зруйнувати поствоєнний порядок у Європі. Ховаючись за заявами про захист власної безпеки, Росія намагається силою дістати право визначати основи безпеки Європи. Кремль прагне розпалити суперечки всередині ЄС, використовуючи всі важелі впливу: від масивної брехливої пропаганди і підтримки популістських антиєвропейських рухів до загрози застосування ядерної зброї. А тепер до цього можна додати і шокуюче нехтування життями сирійців.

Не можна дозволити Росії досягти своїх цілей. Це означає, що Захід має ввести додаткові санкції проти Росії. Нинішні заходи обмежені і не можуть вплинути на поведінку Кремля. Санкції потрібні як свідчення того, що Захід засуджує поведінку Росії.

Ульріх Спек, старший науковий співробітник Королівського інституту ім. Хуана Себастьяна Елькано

Спільні санкції США і ЄС послали б Росії сигнал, що Захід не схвалює методи Кремля в Сирії. Це продемонструвало б єдність західних країн, а також їхню готовність змусити Росію платити за її дії.

Якщо така єдність між членами ЄС і США виникне, якщо всі погодяться посилити санкції, а Росія продовжить руйнівні атаки на Алеппо, західні лідери зроблять серйозне попередження Москві.

Наскільки це попередження вплине на поведінку Росії в Сирії, ніхто не знає. Але, можливо, Володимир Путін вирішить, що ціна чергового серйозного конфлікту з Заходом буде занадто високою і погодиться на компроміс щодо Сирії. Захід має дати санкціям шанс.

Переклад НВ

Новое Время володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Джуді Демпсі. Републікування повної версії тексту заборонено.

Повну версію колонки Джуді Демпсі читайте на Carnegie Europe.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.