Коронавірус і лікування. Що потрібно знати про дексаметазон

17 червня 2020, 13:47

Дексаметазон не лікує COVID-19, він рятує організм від саморуйнування в разі надто сильної запальної і аутоімунної реакції на вірус

Зараз з кожного праски кричать, що дексаметазон є ліками від Covid-19 з доведеною ефективністю.

Ну ні ж!

Дексаметазон — це кортикостероїд, який має найпотужнішу протизапальну дію при найрізноманітніших станах від ревматизму і бронхоспазму, до анафілактичного шоку і офтальмологічних операцій. Його навіть дають онкологічним хворим для купірування побічних ефектів хіміотерапії.

Відео дня

Коротше кажучи, це, мабуть, найпотужніший з відомих блокаторів запальних і аутоімунних процесів.

У нього дуже багато важких побічних ефектів від гіпертонії, безсоння та ожиріння, до катаракти, психозів і втрати пам’яті. Якщо застосовувати його безконтрольно — можна легко і невимушено двинути коні, причому дуже малоприємним чином.

Дуже дивно, що реаніматологи досі його активно не використовували

Причому тут COVID-19? При тому, що за даними британського рендомізірованного клінічного дослідження RECOVERY, дексаметазон істотно (до 30%) знижує летальність серед важких і критичних хворих, які перебувають в реанімації на ШВЛ або на кисневій підтримці. Причому, чим важче перебіг, тим він ефективніший. На більш легких хворих він не діє взагалі ніяк.

Препарат не рятує всіх! Летальність падає максимум на 30%, але решта 70% все одно їдуть з реанімації в морг.

Дексаметазон не лікує коронавірус і взагалі ніяким місцем на цей вірус не впливає.

Він рятує організм від саморуйнування в разі надто сильної запальної й аутоімунної реакції на вірус — не дозволяє імунній системі знищити власні легені.
Чесно кажучи, мені дуже дивно, що реаніматологи досі його активно не використовували — цілком очевидний вибір, всяко більше обгрунтований, ніж хлорохін.

Ще раз повторю, що при легкому перебігу, за даними дослідження, препарат абсолютно марний. Не треба його скуповувати в аптеках і приймати «для профілактики» — це дуже важкий препарат, ви з хорошими шансами просто дуба дасте або залишитеся інвалідами.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X