Чому ми так часто скаржимося на життя

0 коментувати
Поки ми не змынимо своє сприйняття світу, воно буде весь час "жахливим" – адже ніколи не буде ідеальної ситуації

Минулого тижня спілкувався з дуже заможним підприємцем зі Швеції. У нього бізнес по всьому світу і в Україні теж, тому він періодично приїжджає до нас. І ось він став скаржитися, але не на Україну.

А на Швецію: "Все жахливо. Медицина розвалюється, зовсім не те, що було 20 років тому. Євросоюз теж розвалюється, ну і слава Богу, нафіг він потрібен. Бізнес робити тепер дуже складно. Освіта в Швеції ніяка, вимушено відправив сина вчитися до Німеччини. Ось там все добре".

Сьогодні спілкуюся з товаришем з Німеччини. Питаю, як справи. У відповідь: "Все погано. Медицина, іммігранти, бізнес ...". Продовження ви вже знаєте.

До чого я це? Не до того, що у нас добре, а там погано. Це до того, що все в світі відносно, а ми дуже ірраціональні. Людина швидко звикає до хорошого і перестає його помічати. А на поганому зациклюється, причому це "погане" часто буває надуманим або це інтерпретація, що залежить від нашого настрою.

І поки ми не змінимо своє сприйняття світу, воно буде весь час "жахливим" - адже ніколи не буде ідеальної ситуації.

У такі моменти хочеться звернутися до джерела мудрості - книг. І ось уривки з "Гормони щастя":

"Звичка лаяти світ за його недоліки формується у людей дуже швидко"

"Звичка лаяти світ за його недоліки формується у людей дуже швидко. Деякі нею навіть пишаються, як дуже цінним навиком. Вони не розуміють, що потрапляють в порочне коло, в якому концентруються на всьому поганому.

Кожна людська генерація, як правило, поблажливо ставиться до тривог своїх предків і формує свої власні страхи. Якби ми потрапили в минуле, то, найімовірніше, не мали б свободи вибору роботи, вірувань або навіть сексуального партнера. Однак коли такі можливості є, ви не відчуваєте себе щасливими. Ваш мозок гарячково шукає недоліки, і концентрує свою увагу на перешкодах.

Вам не віриться, що почуття дискомфорту може виникати через невеликі хвилювання. Ви продовжуєте шукати підтвердження того, що в світі існують великі загрози, і багато хто із задоволенням такі докази надають. Якщо ви подивитеся телевізійні новини або послухаєте промови політиків, то неминуче відчуєте, що світ рухається до катастрофи.

Якби був можливий «повторний вибір», запевняю, у вас були б високі шанси бути засмученим ще одним «поганим вибором». Ви можете провести все своє життя, скаржачись на свій вибір, якщо тільки не візьмете в звичку бачити хороше в тому, що ви вибрали".


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.