2 роки після Майдану, або Що з нами не так

11 коментувати
Майже в кожному з нас сидить маленький Янукович або Цибуліна

Багато хто дивився відео з блондинкою Світланою Цибуліною, яка рознесла половину відділення поліції. А, по суті, вона - це Янукович в мініатюрі, з такою ж жадобою грошей і влади, з впевненістю у своїй безкарності.

Нам дуже важливо знайти відповідь на питання: "Як ми тоді могли обрати Януковича?" І чому Свєтки досі процвітають в нашому суспільстві? Думаю тому, що вони є відображенням мрії більшої частини суспільства (ну, десь відсотків 90). Адже майже у кожному з нас сидить маленький Янукович або Цибуліна. Дуже багато, явно чи підсвідомо, прагнуть багатства та влади, слави і краси. Саме так більшість людей уявляє щастя – необмежена кількість халявних грошей, укупі з популярністю та владою. Не розуміючи, що кінцевий результат такого «щастя» - агресія і розпад особистості, що ми спостерігаємо у колишнього президента або у пріснопам'ятної блондинки.

Я зовсім не закликаю до аскетизму або вихваляю бідність. Добре бути забезпеченою людиною, адже гроші дають свободу і можливість самореалізації. Але скільки вміють вчасно зупинитися? Скільки можуть насолоджуватися тим, що у них є, не намагаючись заробити всі гроші в світі? Намагаючись здаватися набагато крутіше і розумніше, ніж вони є насправді.

Ми самі відтворюємо систему, дозволяючи їм та "блондинкам на ренджі" творити беззаконня

І скільки розуміють, що щастя - це вміння радіти тому, що у нас є? Що воно в дрібницях, що оточують нас. В умінні, за рідкісним винятком, радіти всьому, що відбувається. У спілкуванні з рідними та допомозі іншим людям. В реалізації свого покликання і створення чогось корисного в цьому світі.

Все залежить від культурного рівня людини, і на що він спрямовує свою енергію. Якщо найважливішим стають гроші, влада чи слава, тоді нашими думками оволодівають Янукович або Цибулына. Тоді ми вибираємо відповідних президентів і депутатів, які уособлюють нашу "мрію". Ми самі відтворюємо систему, дозволяючи їм та "блондинкам на ренджы" творити беззаконня. Водночас заздрячи та ненавидячи їх.

Майдан був початком складного процесу зміни суспільства. Там ми зрозуміли, що щастя не в тому, щоб п'яним ганяти на крутій машині. Щастя – коли ми допомагаємо один одному, об'єднавшись заради високої ідеї. Щастя в спілкуванні, в реалізації себе. Щастя в змінах, коли складно і цікаво водночас. І коли є внутрішній вогонь, що веде тебе до мети.

Нам потрібно навчитися довіряти один одному. Потрібно перестати обманювати, порушувати закони. Думати, що від нас нічого не залежить, перекладаючи відповідальність на політиків. Нам потрібно перестати мріяти про славу і багатство, зовнішній успіх та владу. І поки ми не витравимо з себе Януковича або Цибуліну, Майдан буде продовжуватися. Тих, хто зміг це зробити, десь відсотків 10. І їх кількість збільшується з процесом дорослішання покоління 90-х.

Саме в цьому основна суть змін, і це довгий процес, що супроводжує зміну поколінь. Тому так важко йде становлення правової і демократичної держави під назвою Україна. І нам потрібно максимально прискорювати цей процес, доносячи людям руйнівність старого мислення.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.