Топ-5 подій зими. Чим закінчиться 2015 рік

0 коментувати
Депутати більше думають про зимовий відпочинок, аніж про бюджет, реформи та боротьбу з корупцією

Рік добігає кінця, і на порядку денному країни лишилося п’ять важливих подій:

1. Приліт в Україну Джо Байдена. Без слів та сентиментів. Приїде, наведе порядок. Поїде.

2. Прем’єріада. Призначать нового очільника уряду чи обмежаться ротацією кількох міністерських портфелів?

Я вважаю, що найбільш вірогідним є другий варіант. Але, тим не менше, точної відповіді на це питання немає. І його вирішення багато в чому залежатиме від пункту номер один. Тому і його актуальність буде залишатись.

Також слід зазначити, що багато експертів неправильно підходять до аналізу можливо зміни прем’єра, мотивуючи це вигідністю/не вигідністю для політичних партій.  Насправді все набагато прагматичніше, реально впливають тільки олігархи, президент та Захід.

3. Бюджет. Слово, яке не дає спокою більшості політиків та чиновників. Бюджет, приймати який планують під саму ялинку, недопрацьований та багатообіцяючий. По факту - слабкий, розбитий, закредитований, популістський та тотально корумпований.

Країна так і не може вийти із традицій казнокрадства та непрофесійності бюджетування країни. Збирати податки ми навчились на трієчку, але, тим не менше, набагато краще, ніж їх навчились розподіляти.

Залишився місяць, щоб довести головні питання до логічного завершення

Бюджет і надалі залишається головним джерелом збагачення для чиновників та олігархів. Тому про його прозорість поки що не варто говорити, хоча як політична подія - одна із найважливіших в кінці політичного року.

4. Корупція. Імітація, боротьба, домовленості, призначення та гучні скандали. Все, окрім самої суті даного слова. Жоден високопосадовець із попередників та сучасників не сяде. До приїзду Байдена призначать Антикорупційного прокурора, запрацює Антикорупційне бюро та всі можливі антикорупційні організації. Але все одно ніхто не сяде.

Хоча процеси йдуть не на жарт. Лещенко проти Яценюка-Мартиненка, Чумак проти «сірого складу БПП», Касько-Шабунін проти «старої прокуратури».  І це – тільки вершини айсбергів.

5. Відпочинок. Депутати ще з вересня планували свої новорічні свята. Вони не допустять зміщення запланованих дат та додаткових робочих днів. Тому все заплановане встигнуть і гарнесенько полетять на теплі острови ділитись політичними сентиментами та планувати майбутні баталії.

На жаль, останній політичній події приділяється найбільше часу наших керівників та їх персоналу.

Адже відпочинок - це святе, вони покинуть свою улюблену на камерах країну на два тижні, потім прилетять із теплих островів на п’ять робочих днів, візьмуть лижі та полетять на зимові курорти аж до початку лютого. Паралельно проведуть кілька засідань.

Залишився місяць, щоб довести головні питання до логічного завершення. Політикум уже розслабився і більше думає про останній пункт, ніж про попередні чотири. Але як показали нещодавні суспільні акції, їх дуже легко можна повернути в тонус та змусити працювати. Тому є велика надія, що політики не спонукатимуть до екстремізму та покажуть гарну результативність у грудні.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.