Тест для Порошенка. Що буде з Донбасом

0 коментувати
Чи зможе президент правильно пояснити населенню взяті на себе зобов’язання в Парижі та повести за собою парламент, щоб їх імплементувати

Вирішення долі Донбасу стане тестом на президентство для Петра Порошенка. Адже президент - це лідер нації, який веде її згідно заданого курсу, а не політик що діє відповідно до соціології.

По діях Порошенка уже давно зрозуміло, що його політичний курс – пошук миру дипломатичним шляхом. Дана стратегія зумовлена факторами, які формували самого Порошенко, як політика та комерсанта. Варіант військової перемоги він відкинув відразу, із кількох причин: впевненість, що за допомогою Заходу вийде надавити на Путіна, і конфлікт вирішиться сам по собі, через жахливий стан на той момент армії та небажання втягуватись в конфлікт і бути генералом.

Сьогодні в опозиції до президента та його курсу виступають українська парламентська опозиція в обличчі Радикальної партії, ВО Свобода та Укроп. Якщо президент зможе переконати їх та більшість населення в правильності своїх дій, він пройде свій перший тест на президентство. Який власне і визначить його подальше політичне та персональне майбутнє.

Другий варіант: він не зможе переконати опозицію та значну кількість населення. У відповідь на їх спротив почне саджати та переслідувати незгідних та інакомислячих, почне давити на медіа, закривати чи перекупати ЗМІ. Це перетворить його на диктатора із західною риторикою, рукопожатність якого дуже швидко закінчиться. А протестні настрої населення тільки виростуть.

І Київ, і Москва будуть намагатися маніпулювати думкою свого населення та західних лідерів

Третій варіант, як на мене, найбільш ймовірний. Президент взяв на себе дуже багато зобов’язань ще на Мінську 2, підтвердив готовність їх виконання в Парижі, але не може про них відкрито говорити у Києві.

Швидше за все, він розраховує на часткове виконання взятих зобов’язань, щоб і обличчя зберегти всередині країни, і досягнути миру. Він хоче зіграти в тонку гру, пройти між капельками та багато в чому надіється на випадок або ж серію щасливих випадків. Наприклад, переключення Путіна на Сирію, після якого тому буде вже не до України, а доведеться займатись мусульманською вендетою, внутрішніми заворушеннями чи виборами 2018 року.

Наразі ж зрозуміло, що і Київ, і Москва будуть намагатися маніпулювати думкою свого населення та західних лідерів, і хто буде вправніший, той і переможець. Доказом чого стала гра на випередження президента України, який заявив, що бойовики відмінять вибори на наступний день. Зрозуміло, що це був злив інсайду, на що бойовики відповіли в такому ж стилі, не відмінивши, а перенісши вибори.

Такі ігри будуть тривати і надалі в кількох площинах, головні з яких – це конституційні зміни та амністія, надзвичайно важлива для бойовиків і недопустима для президента та його партії, як і вибори у лютому, навіть і за українським законодавством. Адже провести нормальну виборчу кампанію проукраїнським кандидатам та партіям буде нереально. До того ж, українські медіа не встигнуть і не зможуть туди нормально зайти. Тому представниками від Донбасу стане сплав бойовиків, колишніх регіоналівських еліт, московських біженців та кілька відсотків проукраїнських сил, так би мовити, для легітимізації виборів. 

Тому позиція президента має бути сьогодні більш ніж зрозумілою. Куди йдемо, на що розраховуємо і що отримаємо. Наради слід проводити не тільки із головами фракцій та депутатських груп, а, в першу чергу, із населенням. Адже народ не розуміє, що робиться. Люди перешіптуються, нас здали? Ми програли? Буде мир? Ситуація незрозуміла, проте дуже вибухонебезпечна.

Тест президенту потрібно пройти хоча б на трійку, а краще - на четвірку. Але для цього слід виступити перед народом, який його і обрав.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.