Чим закінчиться протистояння Яценюка та Саакашвілі

3 коментувати
Чи варто Україні чекати швидкої зміни прем'єра

Інформаційні перепалки між двома політиками уже перетворилися у політичну драму, проте обіцяють ще багато цікавих моментів.

Боротьба сильних гравців між собою - стара схема, якою користувалися президенти ще з часів Кучми, щоб змусити можливих конкурентів боротися між собою. Спрацювала схема і цього разу: Яценюк - уже не конкурент за президентську булаву, він буде боротися виключно за збереження чинної посади. Хоча ще півроку тому точно таку ж боротьбу вів не проти губернатора, а проти президента. 

Яценюк погодився за таким зниженням рівня, коли на розширеному засіданні уряду визнав лідерство президента. Ви запитаєте, чому тимчасово? А тому, що президентські амбіції нікуди не діваються, вони можуть бути лише на деякий період відкладені.

Тим не менше, повертаючись до конфлікту, щоб його проаналізувати, слід підкреслити вихідні позиції учасників.

Сильні сторони Яценюка - це займана нині посада, власна фракція, лояльність медіагруп і президента. Слабкі сторони – розчарування широких мас населення, часткова втрата довіри Сполучених Штатів. Меседж: “Під мене видають кредити”.

Сильні сторони Саакашвілі: енергійність, високі симпатії серед українців, політична новизна. Слабкі сторони: його рейтинг не зафіксований жодними виборами; небажання президента бачити неконтрольованого і потенційно більш популярного прем’єра. Меседж: “Я вмію і роблю реформи”.

На кого впаде ставка,  думаю, невідомо навіть найближчому оточенню президента.  А, можливо, і самому президенту теж. В такому випадку прийняття рішення може бути відкладене до зими.  

Боротьба сильних гравців між собою - стара схема

Коли американці починають політично інвестувати в країну, вони зазвичай присилають “власного експата”. Грібаускайте, Адамкус, Ільвес, Карзай і той же Саакашвілі або жили в Штатах, або навчались, або працювали. Росіяни, коли бачать незручних кандидатів, підтримують альтернативних, аби не допустити відвертих ворогів.  І ще є третій нюанс політичної теорії, коли у суперечці двох перемагає третій.

Тому боротьба за крісло прем’єра - це не війна олігархів чи Саакашвілі із Яценюком. Це, швидше, індикатор, в який бік поверне країна та в якому напрямку буде розвиватись.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.