Як довго триватиме війна в Україні

4 коментувати
Припинять війну не наші політики, а країни Заходу, які втомляться від економічних труднощів через торгівельні санкції проти Росії

Визнаний найавторитетнішим військовим аналітиком Заходу XIX-XX ст. Карл фон Клаузевіц писав: «Війна – це продовження політики іншими засобами». Якщо ця максима вірна (а сумніватися в цьому не доводиться, бо вона  стала чи не найпопулярнішою фразою для цитування європейськими політиками вже майже 200 років), то давайте подивимося, як вона переломлюється в практиці українських державних діячів.

Війна з Україною, розпочата Путіним в минулому році, є тією подією, на яку наші можновладці можуть списати всі свої невдачі у внутрішній економічній політиці. Про такі події політики цинічно кажуть, що, якби їх не було, їх слід було б вигадати.

Чому ж війна з Росією вигідна українській владі? Тому що в результаті цієї війни Україна стає країною, яка постраждала від агресії. А ми знаємо, як чуйні країни Заходу до несправедливості, яка чиниться в світі. Вони змушені чинити тиск на агресора, в даному випадку на Путіна, висловлюючи, так би мовити, електоральні очікування про те, якою повинна бути зовнішня політика західних країн. І цього могло б не бути, якби не було війни з Росією. Адже ніхто не співчуває зараз, наприклад, В'єтнаму.

Якщо є співчуття, значить, не забудуть про Україну, думають наші правителі, значить буде і грошова, і певна військова допомога. Значить пробачать їм і пасивність у справі економічних реформ. Тому що робити ці реформи, думають наші керівні політики, ми ніяк не можемо. Чи мислима це справа, по суті, своїми руками позбавляти себе економічної влади? Як тоді вони, не захищені внутрішнім набором протекціоністських заходів, що оберігає їх далеко не ефективний бізнес, будуть конкурувати з усіма цими незалежними підприємцями? Ні, це абсолютно неможливо. І ось тут просто сам бог послав цього Путіна з його дурною війною.

Якщо є співчуття, значить, не забудуть про Україну, думають наші правителі

Отже, війна повинна йти довго, щоб політики максимально довго утримували свою владу, не здійснюючи реформ, максимально довго отримували грошову і репутаційну допомогу від західних політиків. Ні-ні, вони не проти реформ, реформи, безумовно, важливі і потрібні. Але нехай їх зробить хтось інший, потім.

Головний герой культового роману Дзузеппе Томазі ді Лампедуза «Леопард», присвяченого подіям, що відбувалися під час зародження єдиної Італійської держави в XIX столітті, князь дон Фабріціо, говорить: «Все має змінитися, щоб все залишилося по-старому».

Читачі, вдумайтеся в ці слова. Олігархи та їх ставленики, які прийшли до влади на хвилі революці не менш небезпечні, ніж ті, яких було зметено на початку 2014 року, тому що вони значно розумніші за попередню владу. Вони прийняли правила гри, які висунув їм народ, але вони все одно повернуть їх на свою користь. Зберігаючи прихильність реформам на словах, вони у всю свою силу будуть гальмувати їх. Ніхто з них не буде «пиляти гілку, на якій сидить», але вони досягнуть при цьому вершин риторичного мистецтва, намагаючись обдурити нас, намагаючись пояснити нам наступне: те, що ми маємо - це максимально можливе, з того, що ви хочете і можете мати. І нам потрібно змиритися з цим тому, що всьому причина - війна з Росією, і ми повинні розуміти, що під час війни нічого путнього в економіці зробити ніхто не може, причому не тільки у нас, але і де б то не було.

Ось тому війна з Росією буде тривати довго. І припинять її не наші політики, для яких вона по-своєму вигідна, а країни Заходу, які втомляться від економічних труднощів через торгівельні санкції проти Росії. Ось тільки якою ціною для України це обійдеться?

Що ж робити? Все просто - потрібно розділити ці дві процесу. Проведення політичних і економічних реформ, як мінімум, у своїй свідомості розділити. «Мухи і котлети окремо». Нехай одні політики звітують про оборону, а інші - про економічні реформи. Не будемо давати їм шансу валити все в одну купу. Треба дати їм зрозуміти, що ми розкусили їх гру. Що якщо вони не зроблять того, для чого їх привів до влади народ, то їх буде зметено. А так, у разі проведення реформ, їм хоч щось з існуючого «пирога» залишиться. Якщо вони - політичні циніки, нехай втішаються словами ще одного політичного циніка, мабуть, чемпіона з цинізму всіх часів і народів, француза Шарля Моріса Талейрана: «Вміти прийняти неминуче, щоб винести з нього все корисне».

Український народ все одно досягне своєї головної мети - звільнення від економічного рабства. І чим швидше це зрозуміють наші правителі, тим краще для них. Якщо, звичайно, вони пов'язують свою долю з долею України.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.