Знову розіп'яті хлопчики. Найгидкіший фільм про Україну

11 коментувати
Знову розіп'яті хлопчики. Найгидкіший фільм про Україну
Не треба наївно вважати, що це випадковість - чим ближче до рішення про зняття санкцій, тим більше різних сенсацій з'являтиметься

"Привет!" - кричить якийсь чоловік, що йде по київській вулиці. "Хайль Гитлер", - перекладає автор. Це, в принципі, все, що треба знати про фільм Поля Морейри на французькому Canal+.

Історія з цим кіно має дуже протверезити Україну. Воно чітко витримане в стилі найогидніших взірців "Русских сенсаций". Настільки, що руйнуються всі ілюзії про європейську журналістику одразу.

Якщо на одному з найкращих французьких каналів таке можливо, це означає, що на європейському телебаченні можливо все - такі самі розіп'яті хлопчики та засмажені снігурі, як і в Росії. На жаль. Не треба наївно вважати, що це випадковість - чим ближче до рішення про зняття санкцій, тим більше різних сенсацій з'являтиметься.

І не тому, що Кремль, Росія, ФСБ... Просто Росія як була для Європи овіяною ореолом романтики, так і залишається. Це для людей культури, інтелігенції. А для бізнесу втрата зв'язків з Росією - безглузда катастрофа.

Для них комунізм - це справедливість, рівність і братерство, а не геноциди, Сталін, Берія та ГУЛАГ

Зрештою, не треба недооцінювати той факт, що для Європи, як і для Росії, "фашист" - найстрашніша політична лайка. "Extrême droite" - ультраправі - якщо таким епітетом когось наділяють, це абсолютно непоправно і "не рукопожатно". Водночас, абсолютне божество для французького інтелектуала - це який-небудь троцькіст із Донецька. Та навіть просто комуніст.

Для них комунізм - це справедливість, рівність і братерство, а не геноциди, Сталін, Берія та ГУЛАГ. І я б навіть не шукала в цьому винного. Так є. Тому запасаймось силами.

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.