Про "генетику" Донбасу

24 коментувати
Наше намагання бути святішими за Папу Римського і заклювати нещасного Нищука за слово «генетика» в контексті Донбасу – це, щонайменше, лицемірство

Не скажу, що в захваті від слів міністра культури про «генетику» Донбасу. Можливо, не варто було говорити подібне. Разом з тим, до України деякі тренди доходять з запізненням років на 10-20.

Наприклад, політкоректність. Поки весь цивілізований світ вибудовував крихку систему загальної толерантності, у нас каноном було публічно верзти що попало. Згадайте ціцеронів епохи раннього кучмізму: там не просто політкоректністю не пахло - там публічні заяви проголошувалися винятково з тяжкого похмілля або просто після пляшки горілки.

Янукович з його голими бабами під київським каштанами - наївне дитя у порівнянні з яким-небудь Плющем часів його спікерства. Зараз до нас дійшло, що про голих баб під каштанами і заклики до політика Зайця не стрибати по залі - це все одно, що не користуватися ножем та виделкою на обіді у посла. І зараз ми оскаженіло викриваємо плющів та януковичів з пристрастю неофіта.

В епоху раннього кучмізму публічні заяви проголошувалися винятково з тяжкого похмілля або просто після пляшки горілки

Натомість у світі крихка система політкоректності вже не вважається єдино можливим каноном комфортного співіснування людей. Щоб не йти в нетрі східноєвропейських політичних розкладів, де вже не перший рік модно відчебучити щось таке шовіністично-антисемітсько-расистське: найближчий радник Трампа - Стівен Беннон, власник сайту Breitbart, такого собі Huffington для правих, де пропагує право на образу, наприклад. Про самого Трампа я взагалі мовчу. Про партію Альтернатива для Німеччини мовчу, про французів, італійців, угорців, поляків, словаків, які провадять дискурс не просто далекий від політкоректності, якою ми її уявляємо, а дуже-дуже далекий. Там правда-матка і про мігрантів, і про геїв, і трансгендерів, і про чорних, і про жінок, та про всіх все - упередження, жарти, образи і т. д.

Зважаючи й на загальносвітовий розклад, і на те, що зазвичай на всі ці тонкі теми говорить простий народ, наше намагання бути святішими за Папу Римського і заклювати того нещасного Нищука за слово «генетика» в контексті Донбасу – це, щонайменше, лицемірство. Можна подумати, ви цього ніколи не говорили на своїх кухнях? Трансгендерно-ліберально-толерантно-демократичний бог все чув.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.