Нафта буде жити. Що це означає для України
Незважаючи на нові і альтернативні види енергії, капіталісти продовжують ставити на традиційну енергію
Через COVID-19 нафта, виявляється, буде жити довше, ніж очікували. При цьому викиди скоротяться (наслідок Європейського зеленого курсу і технологій). І якщо раніше пік попиту на нафту очікувався в 2028—2030 році, то зараз він відсунутий на 2040 рік. Про це говорять практично всі дослідження кінця 2020 року.
1. Попит на нафту досягне піку в 106 млн барелів на добу в 2040 році.
2. Індія і Асоціація держав Південно-Східної Азії стануть локомотивами зростання світового попиту на енергію.
3. Водень становитиме 5% світової енергетики в 2050 році.
4. Інститут економіки енергетики Японії (IEEJ) прогнозує, що світовий попит на нафту досягне піку на рівні 106 млн барелів на день в 2040 році і впаде до 102 млн барелів на день в 2050 році.
5. Попит на нафту найактивніше ростиме (разом з чисельністю населення) в країнах, що розвиваються, Азії, Китаї, Індії, Латинській Америці, Африці.
6. Міжнародне енергетичне агентство заявляє, що до 2040 року Індія стане найбільшим джерелом зростання попиту на енергію.
Очікується, що споживання енергії в Індії виросте майже вдвічі, оскільки валовий внутрішній продукт (ВВП) країни виросте до 8,6 трлн дол до 2040 року.
7. До 2030 року вона обжене Європейський союз і стане третім за величиною споживачем енергії в світі.
8. Впаде попит, що логічно, в США і Європі (також разом зі старінням населення).
9. Для порівняння: в 2019 році попит на нафту був 100,1 млн барелів; у 2020 році він знизився до 91,3 млн барелів.
10. Такі країни-експортери нафти, як країни Близького Сходу, можуть серйозно постраждати, і для них буде критично важливо диверсифікувати свою економіку (подивіться на суперумови для інвестицій та диверсифікації економіки)
11. IEEJ прогнозує, що викопне паливо буде становити 80% світового попиту на енергію в 2050 році, згідно з його базовим сценарієм.
12. За рахунок максимального використання технології декарбонізації викиди CO2 можуть бути значно скорочені, навіть якщо частка викопного палива в структурі енергоспоживання залишається незмінною.
Тож, незважаючи на нові й альтернативні види енергії, капіталісти продовжують ставити на традиційну енергію.
Що стосується України, то ми в рік імпортуємо нафти і нафтопродуктів приблизно на $4,4 млрд. Зі зростанням економіки попит буде тільки рости. Якщо не поставимо завдання вийти на самозабезпечення, то наступні 10 років ми ризикуємо витратити на імпорт нафти і нафтопродуктів понад $50 млрд.
Текст опубліковано з дозволу автора
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ