Час – головний ресурс Кремля

1 коментувати
Чинні санкції здатні утримати Путіна від ескалації в Україні, але недостатні, щоб змусити Москву повернутися в рамки міжнародного права

6 червня 2016 року завершився перший день священного Рамазану. Закінчується тринадцятий день, як немає ніякої інформації про Ервіна Ібрагімова, члена Виконавчої ради Світового конгресу кримських татар, насильно викраденого в Бахчисараї недалеко від свого будинку.

Понад рік і довгі місяці незаконно утримуються в катівнях ФСБ Росії в окупованому Криму кримські татари і українці, які залишаються вірними своїй Землі і своєму народові:

- Чийгоз Ахтем, (дата арешту - 29 січня 2015 року),

- Ваітов Рустем, (дата арешту - 23 січня 2015 року),

- Зейтуллаєв Руслан, (дата арешту - 23 січня 2015 року),

- Прімов Нурі, (дата арешту - 23 січня 2015 року),

- Сайфуллаєв Ферат, (дата арешту - 02 квітня 2015 року),

- Асанов Алі, (дата арешту - 15 квітня 2015 року),

- Дегерменджі Мустафа, (дата арешту - 7 травня 2015 року),

- Алівапов Муетдін, (дата арешту - 23 січня 2016 року),

- Алімов Рефат, (дата арешту - 18 квітня 2016 року,

- Джепаров Арсен, (дата арешту - 18 квітня 2016 року),

- Куку Емір-Усеін, (дата арешту - з 11 лютого 2016 року),

- Бекіров Енвер, (дата арешту - 11 лютого 2016 року),

- Алієв Муслім, (дата арешту - 11 лютого 2016 року),

- Сірук Вадим, (дата арешту - 11 лютого 2016 року),

- Абсеітов Зеври, (дата арешту - 12 травня 2016 року),

- Меметов Ремзі, (дата арешту - 12 травня 2016 року),

- Абільтаров Рустем, (дата арешту - 12 травня 2016 року),

- Мамутов Енвер, (дата арешту - 12 травня 2016 року).

Окупанти прагнуть розтоптати національну гідність, традиції та родинні зв'язки кримських татар

Кожен день приносить все нові й тяжкі вісті про вчинені російськими окупантами злочини проти кримських татар і українців: незаконні обшуки, затримання, багатогодинні допити, включно з дітьми шкільного віку.

Російські окупанти штампують застереження про екстремістську діяльність і погрожують притягнути до кримінальної відповідальності кожного сумлінного співвітчизника, зокрема і тих, хто має намір надати моральну та матеріальну підтримку сім'ям і дітям репресованих кримських татар. Окупанти прагнуть розтоптати національна гідність, традиції та родинні зв'язки кримських татар.

Під підпискою про невиїзд перебувають заступник голови Меджлісу кримськотарского народу Ільмі Умеров і відомий кримський журналіст Микола Семена.

Минуло більше місяця з того часу, як російським окупаційним судом Меджліс кримськотатарського народу оголошено екстремістською організацією, а її діяльність заборонено.

Внаслідок зростання заохочуваної окупаційною владою Криму антикримськотатарської істерії й ненависті масового характеру набувають ксенофобські випади проти кримських татар.

Наруга над/і вбивство Муміне Алієвої є прямим наслідком проведеної російськими окупантами політики етноциду корінного народу Криму.

Підтверджена 6 червня 2016 року в телефонній розмові між президентом України Петром Порошенком, президентом Франції Франсуа Оландом і канцлером Німеччини Ангелою Меркель позиція про збереження санкцій щодо Росії «до повної реалізації Мінських угод» (при всій позитивності цього рішення) ніяк не убезпечує кримськотатарський народ від подальших гонінь, репресій і вбивств активістів громадянського суспільства в окупованому Криму.

Чинні санкції здатні лише утримати (поки) Путіна від нових воєнних дій проти України, але недостатні, щоб змусити Москву, повернутися в рамки міжнародного права, звільнивши окупований Росією Крим і контрольовані нею окремі райони Донецької і Луганської областей.

Відповідно, відсутність домовленостей про нові, більш жорсткі міжнародні санкції проти Росії не наближає швидку деокупацію Криму.

Час – головний ресурс Путіна, з допомогою якого він розраховує вимотати всіх.

Тепер все питання полягає в тому, чи в змозі Україна в найкоротші терміни зробити дії, які б зміцнили єдність західного світу у протистоянні агресії Росії, попередили б саму ймовірність угодовства лідерами окремих країн з Росією за рахунок суверенітету і територіальної цілісності України.

Власне, до спільного пошуку відповідей на це питання я закликаю учасників майбутніх (15 червня 2016 року) парламентських слухань на тему: «Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь: проблемні питання, шляхи, методи та спроби».

Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.