Чотири причини, чому варто працювати на вихідних

12 березня 2018, 16:20
24

Якщо проводити у офісі 7 днів на тиждень, можна догратися до вигорання. Та зараз вистачає кафе та коворкінгів, де можна комфортно працювати будь-коли

Люди діляться на дві категорії: одні працюють понаднормово, інші, навпаки, шукають причини зменшити звичайне навантаження. Золоту середину вдається зустріти дуже рідко. Мабуть, такі люди здебільшого виконують тяжку фізичну працю: працюють на заводі, де чітко відробляють свою зміну.

Я — прихильник першого підходу і намагаюся вмістити у 168 годин тижня якомога більше. Скільки себе пам’ятаю, постійно сварився через це з близькими та рідними. Та попри це, все ж вважаю, що працювати на вихідних потрібно. Це інвестиція у себе, яка вирішує одразу кілька завдань.

1. Заробити в Україні можливо тільки тоді, якщо працювати невпинно

Будьмо об’єктивними: заробити в Україні важко. Гроші не падають з неба, а щоб отримати більше, потрібно і працювати відповідно. Не перепрацьовуєш, отже задоволений середньою зарплатнею.

Не перепрацьовуєш, отже задоволений середньою зарплатнею

2. Більше зробиш — швидше станеш профі

Я вірю у правило 10 тисяч годин. Саме скільки потрібно займатися будь-якою справою, щоб стати у ній професіоналом. Навіщо розтягувати цей час, якщо можна працювати ще й на вихідних? Навіть 6 годин праці в суботу та неділю — це вже гарний внесок у розвиток своєї кар’єри.

3. Можливість спокійно розпланувати свій тиждень

Понеділок у нашому піар-агентстві починається з наради. Іноді вона може затягнутися. А потім ти просто починаєш кудись бігти, бо вже втратив кілька годин. Про будь-яке планування, а тим більше на тиждень, можна забути. Тут аби встигнути розібратися з поточними завданнями.

Тому я завжди починаю планувати на вихідних. Найкраще починати в неділю. Коли є Google Keep і Trello — це й зовсім просто. Там ти відразу бачиш кожен проект з усіма завданнями і можеш розподілити навантаження на тиждень. Я вже звик до цих сервісів, хоча є і чимало альтернативних.

4. Можливість підтягнути «хвости»

Я працюю з чотирма-п’ятьма медіа-проектами, іноді їхня кількість збільшується. У кожного замовника нові бажання з’являються хаотично. Тому постійно залишається щось, чого не встигаєш зробити. Навіть якщо все добре розпланував. А от на вихідних більшість замовників відпочивають. Тому це можливість надолужити усе, що постійно відкладав на потім.

Крім того, вихідні — це ідеальний час поміркувати над новими ідеями. Ти нікуди не поспішаєш і можеш спокійно розписати на дошці кожен проект та обдумати шляхи його вдосконалення.

Звичайно, існує негативна сторона такого способу життя. Якщо проводити у офісі 7 днів на тиждень, можна догратися до вигорання. Але у будь-якому місті вистачає кафе та коворкінгів, де можна комфортно попрацювати на вихідних. Зміна картинки завжди сприймається позитивно. А взяти «роботу з собою», коли є смартфон та ноутбук — взагалі не проблема.

За цією ж логікою варто більше подорожувати. Навіть простий виїзд за місто — це вже гарна ін’єкція від рутини. Не кажучи вже про локальний туризм, або поїздку в іншу країну.

Як проводити свої вихідні — це вибір кожного. Навряд чи роботодавець змушуватиме вас працювати 7 днів на тиждень. Але я бачу у цьому чіткі вигоди для себе. Кращий час для інвестування у своє майбутнє важко придумати.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Геополітика

Вчора, 15:10

thumb img
На закритих зустрічах у Кремлі прес-секретар Путіна прогнозує перемогу Порошенка - джерело
Інновації

Вчора, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і розв'язати 10 глобальних проблем планети Земля
Політика

Сьогодні, 00:15

thumb img
Зеленський - ляпас, Коломойський - найяскравіший, Порошенко помилився: головне з інтерв'ю Авакова