Вибори у Франції. Що означає перемога "En Marche!"

1 коментувати
Тарас Чорновіл: Новий президент може розраховувати на більш ніж третину місць

Тарас Чорновіл: Новий президент може розраховувати на більш ніж третину місць

Після другого туру Макрон зможе розраховувати на абсолютну більшість місць у нижній палаті парламенту

Поки це ще дуже попередні прогнози, але вони мають усі шанси підтвердитися в підсумках першого туру виборів до Національних зборів Франції. А після другого туру найімовірніше ще й посиляться. Мова про потенційні результати політичної сили Емануеля Макрона "En Marche!" («Вперед»).

Новий президент може розраховувати на понад третину місць за результатами першого туру. Враховуючи особливість виборчого законодавства та традиції голосування, припущу, що після другого туру Макрон зможе розраховувати на абсолютну більшість місць у нижній палаті парламенту. Соціологи вже виводять потенційний результат – 390 місць із 577! А «Вперед» – це ж навіть не партія в повному розумінні цього слова, а громадський рух, що об'єднує креативних людей, які не лише підтримують свого президента, але й віддані європейським цінностям, далекі від нещирості й цинізму двох дотепер основних партій: республіканців та соціалістів, а ще й мають імунітет до якоїсь сюрреалістичної прив'язаності старих французьких політиків до "pays Tolstoy et Dostoyevski". Як на мене – новина прекрасна.

Нацфронт Ле Пен може тільки трохи покращити свій результат після минулих виборів – два депутати з 577

А тепер не стримаюся від злорадного бажання «пошпурляти камінням» у наших псевдо-експертів. Давайте згадаємо, як вони, чомусь дуже синхронно з московськими ЗМІ, розповсюджували тезу, що перемога Макрона – піррова. А більшість у парламенті матимуть друзі Путіна. Пригадуєте ту страшилку, що Національний Фронт Ле Пен має отримати стільки ж відсотків, що й його лідерша на президентських виборах. Ні, я таки не розумію, як люди, що навіть не поцікавилися виборчою системою Франції, нічого не розуміють у тенденціях європейської політики, можуть іти на телеканали й нести там повну ахінею зі самовпевненими фізіономіями?

Насправді ж поки підтверджуються прогнози, що Макрон має шанс здобути пропрезидентську монобільшість, але деяку загрозу цьому можуть становити республіканці Саркозі-Фійона. Нацфронт Ле Пен і в першому турі пролетів, а після другого може тільки трохи покращити свій результат після минулих виборів (два депутати з 577), ну буде їх 6-7, нехай навіть 10, але ж не 35% усього складу парламенту, як каркали російські ЗМІ й наші «експерти». У другому турі французькі виборці дружно голосують за менше зло (якщо в окрузі в другий тур вийшов хтось із Нацфронту) або надають деяку перевагу тим, хто перемагав у першому турі.

Республіканці, які йдуть зі значним відривом на другому місці, для виборця не є абсолютним злом, тому в другому турі можуть зберегти частину своїх голосів. Дуже важливо, щоб ця частина була якнайскромніша, а рух «Вперед» усе ж зміг добрати мандатів до абсолютної більшості.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.