"Русскій мір" відходить в історію

1 коментувати

Якби ж він забрав із собою й усю ту погань, яка відкрито чи приховано тягне нас до Москви

Анексія Київської митрополії Москвою визнано незаконною. Жодного юридичного чи канонічного впливу на Україну московська церква більше не має. Україна віднині буде під впливом Константинопольського патріархату допоки не створять нову помісну церкву, якій і передадуть томос, після чого настане повноцінна автокефалія.

Анафеми Філарету та Макарію, винесені собором РПЦ, визнані недійсними. УПЦ-КП та УАПЦ віднині є канонічними та можуть проводити повноцінні переговори щодо підготовки об’єднавчого Собору та створення нової, вже автокефальної церкви.

Рішення про автокефалію українського православ’я вже оголошене. Дадуть її новій церкві відразу після сформування на основі об’єднання УПЦ-КП, УАПЦ та тих єпархій УПЦ (поки це ще так називається, але вже ненадовго), які покинуть московську церкву та увійдуть до нової української.

Усе. Звершилося. Цей акт дуже значимий для українського православ’я, та не це головне. Наприклад, я – греко-католик. У релігійному плані мене мало турбують взаємовідносини православних церков. Але для країни, суспільства та геополітичної ситуації це видатна подія. Сьогодні в Україні «русскій мір» поза законом і поза церквою. Це лише маргінальна течія демонізму, мракобісся та розкольництва. Це кінець амбіцій Москви як «третього Риму»: початок занепаду Московії та повернення її до своєї природньої ролі Моссковского княжества.

Сьогодні в Україні "русскій мір" поза законом і поза церквою

Деякі процеси відбудуться дуже швидко – формування нової церкви та вручення їй томоса. Ще якісь будуть повільніші та конфліктні – витіснення «русского міра» з України та процедура позбавлення російських парафій і єпархій, які збережуться в країні, права на назву УПЦ й перейменування їх на іноземні підрозділи РПЦ. Деякі будуть дуже повільними й складними – занепад і втрата впливів Московії, яка побудована на отруйному симбіозі цареславія та московської попівщини. Та все це відбудеться.

Нині свято для українських православних і видатний день для всіх українців незалежно від релігії та конфесії. Колись у 2000 році делегація до Вселенського патріарха Варфоломія, членом якої я мав честь бути, починала цей процес. Але ми тоді дуже слабо вірили, що за нашого життя це реалізують. Порошенко зробив нереальне. Тільки сліпі недовірки чи відверті вороги своєї країни можуть це заперечувати. Він уже ввійшов до історії. А «русскій мір» відходить в історію.

Якби ж він забрав із собою й усю ту погань, яка відкрито чи приховано тягне нас до Москви.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.