Кінець ілюзій Заходу

3 коментувати
Цивілізовані люди можуть роками живитися ілюзіями. Але коли вже доходять до розуміння чогось, то місця для компромісів з власним сумлінням не залишається

Знаєте, чому я так поважаю західну цивілізацію попри її постійні заноси в різні крайності? За те, що справжні цінності завжди візьмуть гору.

Цивілізовані люди можуть роками живитися ілюзіями, дозволяти себе обманювати й чинити необачно та несправедливо. Ну зовсім, як великі діти-акселерати (інтелект аж зашкалює, а життєвого досвіду ще обмаль). Але коли вже доходять до розуміння, то дуже скоро місця для компромісів з власним сумлінням не залишається зовсім.

Так і щодо нас було попередні три роки. Вірили, що Росію можна замирити переконаннями, що винуваті обидві сторони, що не може ж народ Достоєвського і Толстого бути аж таким відморозком.

А потім після чергової гулі на лобі, коли Хам уже заліз і нагадив на їхньому власному столі, прийшло нарешті розуміння. І все. І нема більше жодних виправдань Путіну, всі без винятку проросійські євроскептики на всіх виборах ідуть в відвертий бан, а всякі там економічні втрати від протистояння злу взагалі не розглядаються як аргумент.

Може ця картина виглядає трошки ідилічною? Можливо, але все ж гляньте на реальність, яка формується останні пів року на наших очах. І коли мова йде про цінності, ціни вже не мають вирішального значення. Просто треба щоб прийшло усвідомлення того, що тут справді питання цінностей і принципів, на що деколи потрібен час.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

 


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.