Чому Україна найбідніша країна Європи?

18 травня 2018, 14:43
1284
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Коли західні інвестори почнуть масово вкладати гроші в українську економіку, створюючи кваліфікаційні активи і нові робочі місця?

Ніколи.

Тому що лохів більше немає. Охочих розбиратися в хитросплетіннях нашого оподаткування, стаючи за будь-якого розкладу порушником абсолютно е **** того податкового законодавства, зрозуміти яке може тільки тітка-бухгалтер з трищогловим піратським кораблем замість зачіски, і отримуючи взамін копійчаний прибуток, на Заході більше нема.

Навіть серед патріотів. До речі, насамперед серед них.

Якими принципами економічної доцільності пояснити інвестору, що частина вкладеного ним капіталу може стати об'єктом сплати податку ще до того, як проект почне приносити гроші?

Мова про горезвісний податок на прибуток, реформа якого вже третій рік бовтається між структурами влади. Податок на прибуток в тому вигляді, в якому він існує зараз, – це абсолютне дно, прикрите шаром цинізму урядових вигуків про інвестиційну привабливість країни.

Податок на прибуток в тому вигляді, в якому він існує зараз, – це абсолютне дно

Ідея реформувати наявнй податок на прибуток виникла на грунті його неефективності. Він не створює стимулів для інвестицій та складний в адмініструванні – бізнес може легко ухилятися від його сплати.

Тому ще в кінці 2016 року, як альтернативу, Національна рада реформ запропонувала замінити податок на прибуток податком на виведений капітал (ПнВК). За аналогом того, що введений в Естонії (яка таким чином за 5 років змогла збільшити власний ВВП в 3 рази).

ПнВК, по суті, і є тим же податком на прибуток, тільки без елементів корупційного совка. На словах з новим законопроектом згодні всі. Але на ділі АП, Кабмін, Мінфін і парламент вже третій рік імітують підтримку, роблячи все, щоб загальмувати прийняття проекту. Підморгуючи своєму відображенню в дзеркалі, встановленому над зливним бачком.

Чому Україна найбідніша країна Європи? Тому що навіть найбагатші її люди примудряються перебувати поза економічних відносин. Вони в них не вірять, не розуміють, не практикують. Вони продовжують жити за родоплемінними поняттями в світі містики, валютних тотемів, шубосховищ і популістських закликів до західних інвесторів.

І запрошують інвестувати мільярди доларів в економічні відносини, яких немає, в які ніхто не вірить, частиною яких ніхто не є.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 13:11

img
У Раду проходять п’ять партій — загальнонаціональне опитування
Новий вечір

Вчора, 10:00

img
«Порошенко-спекулянт» і вибори в Раду. Інтерв'ю з головою партії ВО Свобода Олегом Тягнибоком — відео
Політика

Вчора, 14:31

img
Реванш агресора. Як Україна реагує на повернення РФ до складу ПАРЄ