Ніж так інвестувати, краще взагалі не заробляти

16 травня 2017, 11:03
6302
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Викидайте ці фривольні фантазії про інвестиції з голови і повертайтеся до пісень Євробачення, депозитів, матраців і темних вікон незаселених новобудов

Холод, противний дрібний дощ, небо, затягнуте хмарами, десь на лівому березі співає і блищить Євробачення, на правому – хтось лає Генерального прокурора, який, як завжди багато пообіцяв і не виконав. Хтось строчить панегірики, оспівуючи діяння минулої глави НБУ, а хтось закликає її розіп'яти і кляне непристойними словами. Президент у вихідний від державних турбот день запевняє журналістів, що країна розвивається за планом, просто злостивці не хочуть цього помічати. Все, як завжди у наших краях, нічого нового. Чому дивуватися? «Криве не може стати прямим, і чого немає, те можна не враховувати». Рутина.

«Травневі» пройшли, озирнутися не встигли. Хоча в цьому питанні, до речі, не все так погано і є привід для оптимізму. Одні свята пройшли, але до наступних, релігійних, всього кілька тижнів залишилося зовсім трохи потерпіти. Потім ще днів двадцять і гарантований Конституцією День Конституції. Відпочинемо, нарешті. Ну, а там вже літо повністю вступить у свої права, а за старою українською традицією влітку і поготів ніхто не працює.

Про особисті фінанси міркувати в найближчі місяці теж марно. По-перше, у переважної більшості українців їх просто не залишилося. Тим, у кого щось збереглося, ще складніше: варіантів, що робити з грошима, куди інвестувати, практично, немає. Одна тільки думка про безперспективні депозити, матраци і квартири, що розмножуються в новобудовах як кролики, може назавжди перетворити вас в інвестиційного імпотента. Ніж так інвестувати, краще взагалі не заробляти.

Словом, «що було, те й буде; і що робилося, те й буде робитися». А хочеться іншого, хочеться грошима з розумом розпорядитися, всю міць міжнародних ринків капіталу відчути. Почитати звіти аналітичні, досвідчених професіоналів послухати, обговорити з фахівцями, все зважити, і прийняти рішення:

  • Про валюту. Незважаючи на тривале зміцнення долара, по всій видимості, він залишиться найкращою валютою найближчим часом, як мінімум, до кінця року. Незначне, початкове зростання європейської економіки, близько 1.5-1.7% в цьому році, і проблеми британської економіки на тлі непростого Brexit роблять перспективи євро і фунта не дуже райдужними.
  • Про акції. Очікування швидких результатів нової фіскальної політики, обіцяної Трампом, що стимулювали зростання ринків останні місяці, схоже, починають слабшати. Тим не менш, повністю дисконтувати плани американської адміністрації теж рано. На думку досвідчених аналітиків, результатів варто чекати пізніше, але, швидше за все, значущість їх буде менша, ніж очікувалося. Поліпшуються макроекономічні показники і несподівано чудові фінансові результати першого кварталу, демонстровані американськими і європейськими компаніями, посилюють оптимізм інвесторів і, незважаючи на високу вартість, акції продовжують залишатися найбільш привабливим класом активів. Мова, в даному випадку, про розвинені ринки.
  • Про облігації. З посиленням економічного зростання і підвищення рівнів інфляції в США та Європі варто очікувати зростання прибутковості суверенних облігацій.
  • Про альтернативні інвестиції. Судячи за статистикою, хедж-фонди продовжують заробляти значну «альфу», «перемагаючи» індекси. Фонди прямих інвестицій теж радують результатами першого кварталу і вселяють оптимізм, як мінімум, на найближчі місяці.
  • Про золото. Після перемоги Макрона, навіть незважаючи на ризик, пов'язаний з майбутніми виборами до нижньої палати французького парламенту, основним джерелом геополітичного ризику залишається Північна Корея. Відмінною страховкою від небажаного розвитку подій цілком може послужити придбання опціонів на купівлю золота. В умовах невизначеності завжди є сенс підстрахуватися.

... а, втім, про що це я? Які такі міжнародні ринки капіталу? Адже в низці потужних реформ українського фінансового сектору до лібералізації валютного законодавства поки ще не дійшли. Та й навряд чи дійдуть в найближчим часом. Старе керівництво НБУ про різні там акції з опціонами навіть чути не хотіло, а нове поки узгодять та затвердять, ще, ой, скільки води витече. Та й не факт, що це, нове, про лібералізацію, взагалі, чути захоче.

Так що, викидайте ці фривольні фантазії про інвестиції з голови і повертайтеся до пісень Євробачення, нескінченних свят, депозитів, матраців і темних вікон незаселених новобудов. Ну і звичайно: безвіз, безвіз та ще раз безвіз – про головне забувати не можна. Міжнародні ринки капіталу поки будуть рости без вас, дорогі співгромадяни!

Читайте інші тематичні колонки на НВ:

Сьогодні у світі з Іваном Яковиною – щодня

Кинопоиск з Фоззі – по четвергах

Тиждень по-діловому з Сергієм Фурсою – по п'ятницях

Відкриття з Олексієм Бондарєвим – по неділях

Більше поглядів тут

Подкасти Радіо НВ

Пропустили улюблену передачу? Не дослухали інтерв'ю? Хочете переслухати радіошоу з архіву?

Підпишіться на подкасти Радіо НВ на Soundcloud.
Слухайте та поширюйте!

Слухати подкасти

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Інновації

Вчора, 20:00

thumb img
Куди ви пхаєтесь. Білл Гейтс закликав забути про космос і розв'язати 10 глобальних проблем планети Земля
Країни

Вчора, 20:43

thumb img
Шахрайство на $1,77 млрд. У Лондоні затримали ювеліра, який входив до сотні найбагатших людей Індії
Наукпоп

Вчора, 23:41

thumb img
Коли в Україні переводять годинники на літній час в 2019 році