Чому на Заході заговорили про зняття санкцій

26 січня 2016, 10:21
24
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Західні політики вважають, що поганий мир кращий за добру війну. Саме тому вони хочуть схилити Росію до переговорів

За останні дні європейські політики кілька разів висловили надію, що санкції з Росії вдасться зняти вже до літа. Але потрібно враховувати, що подібні заяви лунали й раніше. Крім того, є чіткий поділ санкцій за Донбас і Крим: про останні не йдеться взагалі.

Щодо Донбасу, тут завжди було чітке формулювання: санкції будуть зняті, коли зникне проблема, а Мінські угоди будуть виконані в повному обсязі.

Зараз підвищений інтерес до мінського процесу і теми санкцій виник через те, що РФ змінила своїх парламентерів і через Мінські угоди намагається створити видимість готовності виконання умов договору зі свого боку, чого раніше не було. Зрозуміло, насправді виконувати угоди росіяни не збираються, але хоча б демонстрацією змушені займатися – така вже їхня економічна ситуація.

Відповідаючи на цю демонстрацію "доброї волі", європейські політики заговорили про шанс на зняття санкцій. В цілому ж нічого нового в цьому немає. Думаю, ніяких сенсаційних подій очікувати не слід – Росія фізично не може піти на повне виконання Мінська-2. Війська вона не виведе, і, швидше за все, повториться минулорічна ситуація, коли сторони заявляли про виконання Мінських угод, а насправді виконання не було. Відповідальною за це була саме Росія.

Головна гарантія безпеки для нас – це власна сильна армія

Захід вважає, що поганий мир кращий за добру війну. Саме тому він хоче схилити Росію до переговорів, щоб вона перестала тероризувати Україну. Зрозуміло, це досить пасивна позиція, але в ній є свій сенс. Захід дає вибір: санкції або переговори. Росія не хоче санкцій, бо кричить про переговори. Саме тому Гризлов приїжджав у Київ.

Україна ж повинна розуміти, що переговори переговорами, але час умовного перемир'я треба активно використовувати для посилення української армії та нашої обороноздатності. Переговори і угоди не дають гарантій. Думаю, після Будапештського меморандуму ні в кого в Україні не залишилося ілюзій щодо надійності угод. Головна гарантія безпеки для нас – це власна сильна армія.

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Політика

Вчора, 11:22

thumb img
Повернення Криму після виборів, і Ляшко, який увірвався на засідання Кабміну. Топ-5 цитат тижня
Наукпоп

Вчора, 23:16

thumb img
Коли в Україні переводять годинники на літній час в 2019 році
Компанії/Ринки

Вчора, 10:00

thumb img
5 прототипів унікальних медтехрозробок українських програмістів