Чи здатна Росія на цивілізоване розлучення

10 грудня 2018, 11:32
810
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

З приходом до влади Путіна СНД спробували використати як центр реанімації СРСР. Але не вийшло

Документи, підписані 7 грудня у Біловезькій пущі, були спробою саме цивілізованого розлучення. Після ГКЧП стало очевидно, що СРСР тріснув по швах. І зовсім не випадково, що саме Україна, Білорусь та Росія мали фіналізувати процес. Адже саме на цих трьох «китах» і тримався Радянський Союз. 

Станіслав Шушкевич розповідав мені, що мисливське угіддя Вискулі обрали для історичної зустрічі не просто так. Підписувати «розлучення» в Києві чи Москві означало кидати виклик одне одному. 

На заміну СРСР прийшов СНД. Треба віддати належне підписантам – Єльцину, Кравчуку та Шушкевичу – за те, що вони говорили не мовою ультиматумів, а приймали рішення зважено і цивілізовано. СНД став координуючим центром «розлучення», ситуацію вдалось стабілізувати і не допустити конфлікту. 

Та з приходом до влади Путіна СНД спробували використати як центр реанімації СРСР. Не вийшло. Кремль запропонував Євразійське економічне співтовариство, потім ЄВРАЗЕС, потім спільну російсько-білоруську державу… Росія і зараз наполегливо нав’язує сусідам свою імперську колоніальну політику. Інакше вона не може існувати, бо не володіє інтелектуальним ресурсом для забезпечення свого поступального розвитку.

Росія завжди живилася інтелектом колишніх республік

Росія завжди живилася інтелектом колишніх республік, які росіяни зневажливо називали «окраїнами». Для Москви завжди були стратегічно важливі три речі: якомога далі відсувати кордон від Москви, захоплювати сировинні ресурси «окраїн», вимивати звідти інтелектуальний ресурс, омосковщуючи еліту. Саме в цьому зміст колоніальної політики Росії протягом багатьох століть. 

На жаль, нічого не змінилося. А будь-які договори з Росією як раніше, так і зараз не варті паперу, на якому підписані.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Зверніть увагу

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

LIFE

Вчора, 14:05

article_img
Афіша 19 січня. П'ять місць, де відсвяткувати Водохреща в Києві
LIFE

Сьогодні, 10:08

article_img
Афіша 18 - 25 січня. Піккардійська терція, ЦеШо і інші події, які не можна пропустити
Події

Вчора, 17:14

article_img
Найбільша та найтриваліша. Що робитимуть українські вчені у новій антарктичній експедиції