Чекай насилля та війни. Про Венесуелу і Мадуро

3 серпня 2017, 10:51
1959
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Глобальне змагання диктатур і демократій розгортається з новою силою: клуб диктатур вже відстояв Асада, на черзі – боротьба за збереження при владі Мадуро

Про Венесуелу і Мадуро. Мадуро, з огляду на його хитке становище і потужну підтримку опозиції, не наважився б почати пробивати поправки в Конституцію через скоморошне голосування, якби не отримав твердих гарантій Китаю і Росії про підтримку його дій з введення диктатури.

Глобальне змагання диктатур і демократій розгортається з новою силою: клуб диктатур вже відстояв Асада, на черзі – боротьба за збереження при владі Мадуро. Ставки важко переоцінити: це по суті останній плацдарм "клубу диктатур" в Латинській Америці, з його падінням до обвалу режиму Кастро буде рукою подати. Китай і Росія не можуть дозволити собі "втратити" Венесуелу.

Очевидно, що вони пообіцяли Мадуро усіляку підтримку, зокрема й фінансами, тому він так явно демонструє, що йому плювати на можливі американські санкції, оскільки Китай і Росія допоможуть.

Думаю, що як тільки Мадуро отримає в руки якісь умовно-формальні повноваження з внесенням поправок до Конституції, висока ймовірність, що там з'являться якісь зовнішні сили для "наведення порядку". Тобто для захисту диктатури. Як в Сирії. І як мінімум фінансова допомога Мадуро буде надана, але тільки після того як він продемонструє, що "в змозі вирішувати питання". Ця допомога цілком може нейтралізувати можливі санкції проти PDVSA і CITGO (з якими Трамп не поспішає, незважаючи на всю свою яструбину риторику).

Важко бачити, як шматочок Латинської Америки перетворюється на Сирію, але схоже, справа до цього йде

У мене відчуття, що венесуельська ситуація швидко сповзає в формат громадянської війни, і навіть не дивлячись на підтримку Китаю і Росії, Мадуро вже не вдасться взяти стан справ під свій контроль. Буде жорстко. Важливу роль зіграє позиція інших латиноамериканських країн, які в цілому зайняли однозначну позицію: призупинено членство Венесуели в Mercosur, а також Венесуела превентивно оголосила про вихід з Організації Американських Держав (ОАД). Важко уявити собі, що колонія Китаю / Росії зможе вижити на латиноамериканському континенті в умовах такої ізоляції. Плюс опозиція не збирається здаватися, а економічна ситуація така, що терпіти її більше не можна.

Важко бачити, як шматочок Латинської Америки перетворюється на Сирію, але схоже, справа до цього йде. Закордонні боси Мадуро забороняють йому здаватися і готові вливати в нього ресурси, значить, чекай насильства і війни.

Текст опубліковано з дозволу автора

Оригінал

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Футбол

Вчора, 21:37

thumb img
УЄФА представив талісмана Євро-2020
Події

Сьогодні, 16:46

thumb img
До восьми років в'язниці. Як розкрили аферу шахрая, який зібрав півмільйона на "лікування" померлої дитини
Події

Сьогодні, 10:31

thumb img
Розпочнуть із площі. Влітку в Києві стартує реконструкція Центрального вокзалу