#Че там у хохлов. Чому росіян так турбують наші новини

24 грудня 2015, 09:03
8897
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
#Че там у хохлов. Чому росіян так турбують наші новини - фото
Майбутнє України залежить від російських новин. А майбутнє Росії від українських новин не залежить ніяк

Є така поширена історія – порівнювати емоції в Росії та Україні, знаходити в них подібне й на цій підставі робити висновок про те, що "всі однакові". Якщо ви не знали, як виглядає інфантилізм, то ось він перед вами, - пише Павло Казарін для Крым.Реалии.

З формального боку – так, емоції по обидві сторони кордону нерідко схожі. І там, і там люди вчитуються в новини сусідньої країни, помічають несприятливі тенденції і зловтішно коментують. В одних стрічках – дешевшає нафта і дефіцит бюджету, а в інших – зростання держборгу і зволікання з реформами. Але на цьому схожість закінчується, і починаються відмінності.

І головна відмінність звучить дуже просто: чи залежить доля однієї країни від долі іншої?

Тому що майбутнє України і правда залежить від того, що буде відбуватися з Росією. Вся історія нинішньої війни народилася з рішення Кремля відповісти на Майдан введенням військ у Крим. Того самого рішення, слідом за яким послідувала історія гібридної війни в Донбасі. І немає нічого дивного в тому, що українці уважно стежать за новинами, які стосуються майбутнього російської економіки. І в цьому підході не тільки емоції, але і інструментальність: чим дешевше коштує нафта, чим вищий дефіцит російського бюджету, чим більше у Росії внутрішніх протиріч – тим менше у Кремля залишається ресурсів на продовження агресії.

Анексія півострова, гастролі Ігоря Стрєлкова, полон Надії Савченко, збитий "боїнг", воєнторг, невизнані республіки і все інше стало підсумком тих рішень, які приймалися в Москві. Якби нафта зростала в ціні, то навряд чи б Кремль намагався хоч скільки-небудь стримувати себе у своїх амбіціях. І немає нічого дивного в тому, уваги, з яким Україна стежить за котируваннями цін на вуглеводні.

Що б не відбувалося в Києві – це не помирить Москву з Анкарою

А от увагу Росії до українських новин складно пояснити раціонально. Тому що російське майбутнє від масштабів українських проблем ніяк не залежить. Навіть якщо пофантазувати, що Київ звалиться в тотальний політичній кризі – це, в кращому випадку, може послабити готовність Заходу підтримувати Україну. Але жодні події в Україні не змінять ціну на нафту. Що б не відбувалося в Києві – це не помирить Москву з Анкарою. Будь-які новини з України не здатні витягнути Росію з того замкнутого кола нелогічних політичних рішень, якими Кремль заганяє країну в глухий кут.

Зловтішно вчитуватися в новини про "негаразди" в Україні для російського обивателя має сенс лише в тому випадку, якщо головний його мотив – це емоції. Якщо він хоче танкових кидків до Києва, обмежених військових контингентів та інших військово-політичних скелетів з радянської шафи. Але навіть якщо Москві вдасться здійснити свою мрію про перетворення сусідньої країни на колишню сіру буферну зону, що відокремлює Росію від Заходу – це ніяк не змінить російську реальність і те майбутнє, яке їй обіцяє економічна кон'юнктура.

Тому що майбутнє України залежить від російських новин. А майбутнє Росії від українських новин не залежить ніяк.

Ніяк – від слова "взагалі".

Друкується з дозволу Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, 2101 Коннектикут-авеню, Вашингтон 20036, США

Телеграм НВ

Підпишіться на наш канал у Телеграм. Там ми публікуємо термінові новини та найцікавіші історії дня України та світу.

Підписатися

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

nv-opinion@nv.ua

Вибір редакції

Геополітика

Вчора, 14:47

thumb img
Постріл в ногу всій країні. Подробиці скандальної заяви Луценка про список недоторканних від посла США
Політика

Вчора, 10:17

thumb img
Зеленський пояснив, які допускає компроміси по Криму та Донбасу
Люди

Вчора, 20:35

thumb img
Жаліти себе - дороге задоволення. НВ в гостях у знаменитого винороба Роберта Гулієва