Відправлено до Гааги. Як Україна виявить агресію РФ

1 коментувати
Звернення України в Гаазький суд проллє світло на справжню суть режиму, встановленого на окупованих територіях за допомогою Росії

В офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі були подані матеріали з військових злочинів і злочинів проти людяності, вчинені на території України. Вони стосуються двох напрямків: матеріали постраждалих під час протестних акцій на Майдані, а також матеріали про порушення міжнародного кримінального права в Україні, тобто військові злочини (застосування неприпустимої зброї, захоплення заручників, масові тортури і затримання в Донбасі).

Відповідні документи в Суд подала коаліція громадських організацій (багато хто з Донбасу). Було проведено велику кількість інтерв'ю жертв та свідків злочинів.

Тим самим Україна демонструє, що вона віддана ідеї прав людини, і готова до перевірки того, наскільки вони дотримуються всередині країни. Більше того, Україна намагається зробити все можливе (в тому числі за допомогою Міжнародного кримінального суду) щоб покарати тих, хто порушує невід'ємні права людини і скоює злочини проти людяності.

Гаазький суд буде розслідувати злочини і з української сторони

Іншими словами, Україна демонструє волю захищати постраждалих. По-перше, це повинно підняти авторитет держави в очах світового співтовариства. По-друге, повинно пролити світло на справжню суть режиму, встановленого за допомогою Росії на окупованих територіях. По-третє, це показує тим західним країнам, які досі зберігають якісь сентименти по відношенню до Росії, антигуманний напрямок дій РФ на теренах колишнього Радянського Союзу.

Саме тому я вважаю, що звернення до Гаазького суду – крок у правильному напрямку. Важливо не тільки легітимізувати відносини з МКС на три місяці, але і прийняти поправки в законодавство з тим, щоб наші відносини стали постійними. Тоді ми зможемо більш впевнено спиратися на допомогу суду у розслідуванні злочинів російської агресії.

Жодна країна не може самостійно покарати порушників за міжнародні злочини. Для цього не вистачить ні сил, ні можливостей.

Побоювання щодо юрисдикції МКС в Україні найчастіше пов'язують з тим, що Гаазький суд також буде розслідувати злочини з української сторони. Після російсько-грузинської війни в серпні 2008 року РФ подавала матеріали про порушення з боку грузинських військових. Уникнути цього неможливо. Однак той факт, що Україна зважилася на визнання юрисдикції МКС, говорить про те, що вона готова долати і свої порушення.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.