За яких умов Україна і Росія примиряться

15 коментувати
Примирення можливе лише у випадку безумовного визнання російською владою своєї провини

На сьогоднішні я не бачу можливості для примирення українців і росіян на рівні урядів та керівників країн. Максимум, про що ми можемо говорити, – це досягнення домовленостей про співіснування і вмиротворення конфлікту шляхом припинення будь-яких агресивних дій проти України, виведення військових сил РФ з окупованих частин країни, передачі контролю над українсько-російським кордоном і повернення Криму.

Я б назвав це «замиренням» конфлікту. А примирення – процес значно складніший, і містить моральну складову. Він передбачає налагодження стосунків, знаходження спільних позицій, відкриття можливостей для торгівлі тощо. Інакше кажучи - знову стати друзями. Так ось примирення можливе лише у випадку безумовного визнання російською владою своєї агресії проти України, визнання своєї вини у скоєному. До цього ні про яке примирення на рівні міждержавних відносин мови бути не може.

У нинішньої російської влади є лише два шляхи: 1) поступовий вихід з Донбасу під тиском санкцій та трансатлантичних партнерів України, а також початок переговорів по Криму (в такому разі можна було б говорити про співіснування на рівні замирення); 2) продовження або навіть інтенсифікація бойових дій проти України.

У російської влади є лише два шляхи

Не важливо, хто в російському керівництві стане на шлях налагодження відносин з Україною – нинішня путінська влада чи якась інша. Інша справа, що путінська влада навряд чи піде на це до кінця, адже їй потрібно зберігати обличчя всередині РФ. Між тим, імідж режиму Путіна почне підриватися ще на етапі "замирення" з Україною – не кажучи про примирення. Це, в свою чергу, може потягнути за собою досить серйозні зміни всередині самої РФ.

Тим часом, між окремими громадянами України і Росії примирення може мати місце. Напевно, подібні випадки вже є. Більше того, окремі факти співпраці можуть бути і на рівні неурядових організацій, експертів. Але при цьому, на мою думку, російська сторона повинна безумовно визнавати факт агресії і порушення міжнародного права зі сторони Росії. Визнати, що РФ фактично розв'язала війну проти України.

Більше точок зору тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.