Лещенко, його квартира і велика українська жаба

12 коментувати
У тих, хто галасує про кінець лідера громадської думки з його видатним журналістським і політичним досвідом, замість того, аби допомогти суспільству зберегти його, немає розуміння суспільного блага

Після висновку НАБУ, яке є плоть від плоті Майдану, можу сказати лише наступне: не бачу мудрості у тому, щоб замість допомоги виправити вчинок лідера, якщо він морально схибив (а це, як ми бачили, під великим запитанням), ми моралізуємо, інколи не розуміючи, на яких засадах.

У тих, хто галасує про кінець лідера громадської думки з його видатним журналістським і політичним досвідом, замість того, аби допомогти суспільству зберегти його, немає розуміння суспільного блага. Розкидуватись талантами, звісно, легше, ніж збирати людей для спільної демократичної, у тому числі антикорупційної, роботи. Послухайте Канта: «Дійте так, щоб засади вашого вчинку працювали на благо нас всіх. Дійте так».

Проте багато хто з нас діє інакше. «Нехай на половину квартири він зібрав - 150 тисяч, що теж чимало. А от звідки решта? До того ж, він що, увесь цей час не жив, не витрачав гроші? А за які «шиши» він купив квартиру на Гетьмана, 1 (новобудова, у його декларації)? Пишуть, що при покупці коштувала 120 тисяч, зараз після падіння цін - 80. За які гроші він поміняв, здається, у 2014-му машину на Фольксваген? Подарували? Так що, спочатку він сказав правду - половина грошей його, а от про другу половину чесно сказати було не можна. Брехав! Звідси - й виправдування «позичкою». І взагалі там чимало підводних каменів, об які розбивається репутація. Сбєрбанк! Він себе закопав. Це не помилка, це гірше - злочин!».

«Дійте так, щоб засади вашого вчинку працювали на благо нас всіх»

Як він їх, так і ми його! - ось наша неправда морального закону.

Чим більше я думав над тим, що відбулось останнього тижня, навіть з найпродвинутішими з нас, тим більше, майже за Кантом, дві речі наповнювали мою душу кожного дня все новим здивуванням: це велич нової України над головою і велика жабка всередині нас.

А всім нам і йому продовжувати свою справу - наполегливо виборювати свою нову країну і вичавлювати радянську комуналку з себе.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Більше поглядів тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.