Ідеальний уряд. Який він?

0 коментувати
Ідеальний уряд. Який він?
Яким би чином не формувався Кабмін, нам потрібна конкуренція кандидатів, а не розподіл сфер впливу

Дискусії навколо нового або переформатованого старого Кабінету міністрів повинні вестися відкрито, прозоро та публічно. Крім того, суперечок навколо одних персоналій явно недостатньо.

Крім списку кандидатів на пост очільника уряду, до списку обговорення варто внести також потенційних міністрів, з якими ті готові працювати. У свою чергу, номінованим членам Кабміну слід продумати план дій,який підлягає подальшому оприлюдненню. Бажано, щоб програми потенційних урядів обговорювалися з незалежними експертами, максимально віддаленими від політичних симпатій.

Цей план дій повинен містити не тільки список законопроектів та указів, які планується прийняти (як зробив нинішній Кабмін), але і напрямки реформ, а також кроки з подолання причин, що спровокували сьогоднішню парламентсько-урядову кризу, зокрема, впливу на Кабмін одіозних особистостей. Наголошу: всі пропозиції потрібно оприлюднювати та публічно обговорити.

Якщо парламент хоче висувати свої кандидатури – тобто, створювати не технічний уряд, а політичний - це також повинно відбуватися відкрито, а не в кулуарах. Яким  би чином не формувався Кабмін, необхідна конкуренція кандидатів, а не розподіл сфер впливу.

Висунення кандидатів має приходити відкрито, а не в кулуарах

Якщо ж мова йде про формування технічного уряду, то в ньому не повинно бути людей, "скутих" зобов'язаннями перед своєю партією. Такий уряд не може бути створений однією чи кількома партіями – він повинен бути однорідно непартійним.

Це не означає, що політичні сили не беруть на себе ніяких зобов'язань. Якщо парламент призначить технічний уряд, він також відповідальний за нього.

Політики побоюються, мовляв, у разі створення непартійного Кабміну, вони втратять вплив на нього і не зможуть перед виборами продемонструвати успіхи виборцю. Але це не так. По-перше, вони можуть публічно пропонувати кандидатів і доводити, що ті - найкращі професіонали. Після призначення Кабміну за ними залишиться функція контролю роботи виконавчої влади. Вони також зможуть вступати до публічного процесу вироблення політики, обговорювати можливі стратегії і т. д. разом з урядом. Завдяки такому публічного процесу вироблення державних політик співпраця депутатів і уряду тільки посилиться.

Крім того, варто виробити стратегічну комунікацію влади з населенням щодо проведення реформ. Це можна зробити через державні і недержавні ЗМІ, на яких проходила б боротьба між різними пропозиціями та стратегіями. Завдяки чому виборцю було б з чого вибирати.

Україна так чи інакше буде рухатися в цьому напрямку. Зараз у нас є шанс створити професійний, неполітичний уряд, який би вивів країну з кризи. В іншому випадку ми ризикуємо втратити міжнародну підтримку, в тому числі фінансову.

Більше думок тут


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.