Якщо ви годинами сидите в Facebook

4 коментувати
Сучасна нафта – це дані

Щоразу, коли я читаю якусь замітку про Кремнієву долину, я розумію, що ми живемо на різних планетах. Тим цікавіше хоча б подумки приземлитися на іншу планету, щоб зрозуміти величину відмінностей.

Цього разу містком в інший світ стала стаття з Financial Times. Одна назва чого варта: "Чому Facebook повинен платити нам базовий дохід."

У 1976-му році в Алясці створили фонд. Наповнювали його з державних джерел, які поповнюються за рахунок бурхливого зростання нафтових надходжень. Далі фонд крутив ці гроші і в залежності від результату виплачував всім резидентам Аляски дивіденди від 878 до 2072 доларів.

Ця схема не призвела до загального неробства. Люди стали згуртованими. Оскільки фонд впливав на три цінності: справедливість при розподілі, більша рівність і допомога незаможним. Це не найбагатший штат, але з найменшим індексом бідності.

Незабаром ваші "старання" можуть бути відмінно винагороджені

Цукерберг відвідав Аляску і вирішив, що потрібно взяти "корисні уроки" з цієї практики. Оскільки він вірить в те, що сотні тисяч людей втратять роботу через роботизацію і безпілотне управління транспортом, то вважає, що справедливо буде це якось компенсувати.

Але як? Нафти на всіх не вистачить. І вона вже не в ціні. Відповідь проста: дані! Це і є сучасна нафта.

Два мільярди глобальних користувачів ФБ регулярно безкоштовно поповнюють дані про себе. А це коштує чималих грошей, оскільки ці дані використовуються в різних цілях, більшість з яких – реклама і платні сервіси.

Залишилося переконати в такому ж підході Google, Amazon і ще парочку монстрів даних. І почати платити базовий дохід усім користувачам.

Тож якщо ви годинами сидите в ФБ і вважаєте це даремно витраченим часом – залишилося чекати недовго. Незабаром ваші "старання" можуть бути відмінно винагороджені.

Текст опублікований з дозволу автора

Оригінал

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу  Мнения Нового Времени  


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.