Світ врятує біткоін?

2 коментувати

Фінансові експерти кажуть, що він може стати єдиною валютою, на яку не впливатиме політика держави чи банку

Посилення торговельної війни між США і Китаєм привело до так званої «ланцюгової реакції». Цей процес став глобальним: з відповідними санкціями приєдналися ЄС, Канада і Мексика. Протистояння спричинило знецінення фіатних валют по всьому світу, падіння довіри до центральних банків та їх здатності утримати курс національної валюти. На думку аналітиків Bank of America Corp, чиє дослідження опублікували Bloomberg, нинішня ситуація нагадує 1998 рік: ринки країн, що розвиваються, поступово руйнуються під ударами дорогого долара, в той час як ринок акцій високотехнологічних компаній у США демонструє стійке зростання. В таких умовах глибокий відтік інвестицій з ринків, що розвиваються, практично неминучий.

Власники великого капіталу активно шукають безпечну «гавань» для своїх активів. Завдяки відсутності централізованого управління та емітентів біткоін став певним чином порятунком.

Так, у Туреччині, Аргентині, Колумбії, Венесуелі (країнах з «крихкою економікою») попит на біткоін почав різко зростати. Через понад 40%-ве падіння турецької ліри та зростання недовіри до уряду обсяг угод на основних криптобіржах Туреччини виріс більш ніж на 100%. У результаті кожен п’ятий житель країни вже став власником криптовалют. На думку турецької влади, одним із варіантів порятунку економіки має бути запуск національної валюти Turkcoin (TL). Наразі проект на стадії розробки.

Власники великого капіталу активно шукають безпечну «гавань»

Подібний експеримент провели у Венесуелі: випустили криптовалюту El Petro (PTR), яку «забезпечили нафтою». Та експеримент не вдався. Цей приклад підтверджує: в умовах недовіри до національного банку населення не зберігатиме свої заощадження у національній валюті, навіть якщо вона буде цифровою.

Аналогічно в Ірані: після введення американських санкцій національна валюта зазнала девальвації, а це призвело до швидкого росту біткоіна – ринку та майнінгу. Після того, як уряд Ірану заявив, що легалізує майнінг, курс на місцевій біржі зріс в 4 рази за добу і оцінювався вище $26 тисяч.

У ПАР, де безробіття зростає і економічна ситуація все погіршується, біткоін став засобом, за допомогою якого населення намагається хоч якось зберегти зароблене.

Натомість Китай, з метою посилення економічного впливу, ввів повну заборону на імпорт вугілля, залізної руди, свинцю та водних і морських продуктів з КНДР. Наслідки санкцій пом’якшили майнери, які почали використовувати залишки вугілля для діяльності біткоін-ферм.

Та якщо ви не чиновник або військовий, отримати доступ до інтернету в Північній Кореї досить складно. У країні досить обмежена кількість комп’ютерів та IP-адрес. А тому без відома уряду ви навряд чи зможете займатися майнінгом. Це досить цікава ситуація, адже хакерів з Північної Кореї звинувачують у кібератаках на південнокорейські криптобіржі та крадіжці коштів.

Цікаві часи переживає і російський ринок. Санкції, а саме обмеження для бізнесменів і замороження доларових рахунків, спровокували падіння рубля до позначки дворічної давнини і відтоку капіталу з країни в офшорні зони (близько 60 трильйонів рублів або майже $1 трлн.). Так само як у інших країнах, економічна криза у Росії стала благодатним ґрунтом для зростання кількості криптоінвесторів.  Згідно з даними Російської асоціації криптовалют і блокчейна, зараз в країні близько 2 мільйонів кріптоінвесторів, а до кінця 2018-го стане не менше 3 млн.

Натомість Національний банк України все ще не визначився з офіційним статусом біткоіна. За словами заступника голови Олега Чурія, криптовалюта – це ні паперові кошти, ні валюта, ні платіжний засіб іншої країни, ні цінні папери, ні грошовий сурогат.

Хоча на сьогодні немає чіткого регулювання ринку криптовалют в Україні, експерти оцінюють його в $2,5 млрд на рік. Ця цифра постійно зростає, як і кількість криптоінвесторів, які прагнуть зберегти заощадження в умовах нестійкої економіки. Фінансові експерти говорять про те, що біткоін може стати єдиною валютою в усьому світі, на яку буде впливати лише ринок, а не політика будь-якої держави чи банку. Цілком можливо, що в майбутньому світовою економікою будуть керувати вже не доларові, а криптомільярдери.

Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
ПІДПИШІТЬСЯ НА РОЗСИЛКУ ПОГЛЯДIВ   Погляди   ТА ЧИТАЙТЕ ТЕКСТИ ОБРАНИХ АВТОРІВ КОЖНОГО ВЕЧОРА О 21:00
     

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.