Україна може залишитися без грошей МВФ

2 коментувати
Україна може залишитися без грошей МВФ
Гроші нам даються для того, щоб пережити період переходу від однієї системи до іншої. Якщо країна не хоче змін, її не змушуватимуть

У нас є Меморандум про економічну та фінансову політику, узгоджений із Міжнародним валютним фондом. Це, власне, програма діяльності України, пов'язана з економічними реформами та досягненням макроекономічної стабільності. У цьому Меморандумі чітко прописані наші кроки: що і де ми повинні зробити, які речі.

Провідна ідея цих кроків полягає в тому, щоб, з одного боку, скоротити непродуктивні витрати, які ми на сьогодні не можемо собі дозволити, а з іншого — вжити таких заходів, щоб у бюджеті було достатньо грошей для виконання зобов'язань держави та розв'язання нагальних питань.

Одним із моментів, включених до Меморандуму, є податкова реформа. Але тут йдеться не про якісь конкретні речі і не про чіткі параметри податкової системи, яку повинна мати Україна. Йдеться про завдання цієї реформи: подолання корупції, стабілізацію надходжень до державного бюджету, розв'язання питань щодо неповернення ПДВ тощо. Вельми раціональні вимоги.

Тому будь-який варіант податкової реформи, запропонований або Кабінетом Міністрів в особі міністра фінансів, або Національною радою з питань економічних реформ, який виходитиме на публічне обговорення і матиме всі шанси стати державним документом, природно, вивчатиметься фахівцями Міжнародного валютного фонду.

Надалі ж МВФ виноситиме свій вердикт за критеріями, про які я говорив. Вони можуть зробити висновок, що пропозиції неприйнятні.

Альтернативи грошам МВФ, Світового банку та ЄБРР у нас просто немає

Якщо МВФ вирішить, що потрібно припинити підтримку України, це буде великою проблемою, бо для країни ці гроші критично важливі. Викрутитися, зрозуміло, можна з будь-якої ситуації: якщо немає що їсти, то можна просто не їсти. Якщо немає грошей, значить, ми не фінансуватимемо якісь напрями, скоротимо державні видатки. Але для країни це дуже погано, бо сьогодні альтернативи грошам МВФ, Світового банку, ЄБРР та інших інституційних великих донорів у нас просто немає.

Після реструктуризації зовнішнього боргу комерційного плану Україні буде дуже непросто просити грошей у приватних кредиторів під свої облігації. Ми зацікавлені в надійних грошових надходженнях, і гроші МВФ даються для того, щоб країна пережила важкий період переходу від однієї системи до іншої. Якщо країна не хоче здійснювати цей перехід самостійно, то потрібно розуміти: МВФ – це не пастух, який змушує нерозумне дитя щось робити. Це політичний вибір країни.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Погляди ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер:

Усі матеріали розділу Погляди є особистою думкою користувачів сайту, які визначені як автори опублікованих матеріалів. Усі матеріали згаданого розділу публікуються від імені відповідного автора, їх зміст, погляди, думки не означають згоди Редакції сайту з ними або, що Редакція поділяє і підтримує таку думку. Відповідальність за дотримання законодавства в матеріалах розділу Думки несуть автори матеріалів самостійно.